Kapat

Satılık Sıfır Mantı Makinası

İlan Sahibi
Un-Mak Unlu Mamuller Makina San.
Türkiye / İstanbul / Başakşehir
İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-7578
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :Görüşülür
Üretim Tipi :Özel Üretim
Revizyon Var mı? :Yok
Görüntülenme :28804
Güncellenme Tarihi :30 Tem 2013
Çeşitli mantıların imalatında kullanılmak üzere ürettiğimiz, son teknolojiye sahip sanayi tipi makinadır. Mantı makinasından çeşitli büyüklükte ve görünümde mantılar üretebilmek mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken üretilmek istenen mantı kalıbının makinaya takılmasıdır. Mantının içinin dolgunluğu ve hamurunun kalınlığı da ayarlanabilmektedir.

Mantı makinasını kullanabilmek içinhamur makinasına da ihtiyaç vardır. Hamur makinası, mantı makinasında kullanılan standart hamur bobinini hazırlamaktadır. Bu hamur bobini hamur makinası tarafından otomatik olarak sarılmaktadır. Daha sonra bu bobin alınarak mantı makinasındaki yerine takılır. Videomuzu inceleyerek de bunu detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Bir hamur makinası aynı anda iki adet mantı makinasını besleyebilecek kapasiteye sahiptir.

Mantı makinasında üretilen mantılar "çiğ" olduğundan hemen tüketilmeli yada soğuk ortamda muhafaza edilmelidir. Eğer soğuk zincir sağlanmak istenmiyorsa ve mamül hemen tüketilmeyecekse, ürünün kurutularak nemden arıtılması gereklidir. Bunun için fırınlama yapılmalıdır. Ancak UN-MAK Makina olarak mantı ve erişte makinalarına eklenebilecek birpastörize makinası imalatımız da mevcuttur. Pastörize makinası, mantı makinasının akış ağızının hemen önüne kurulan bir makinadır. Mantı makinasından dökülen mantılar, pastörize makinasının bantına düşmektedir. Pastörize makinası, mantıları kuruturken nemden arındırır ve güzel, hoş bir renge ve parlaklığa kavuşturur. Pastörize makinamızı incelemek için lütfen tıklayın.

Mantı makinası günlük kesintisiz 20 saat çalışma kapasitesine (tavsiye edilen maximum randuman) sahiptir.

Mantı makinası tamamen portatiftir. İstenilen yere tekerlekleri sayesinde kolayca taşınabilmektedir. 

Mantı makinası özellikleri ve videoları aşağıda sunulmuştur.

Makinanın Ebatları:
1m X 1m X 1,5m yükseklik

Makinanın Elektrik Tüketimi:
1,5 Kw / Saat

Makinanın Ağırlığı
~ 125 Kg

Makinanın Üretim Kapasitesi:
65 Kg / Saat ortalama. Bu miktar mantının çeşidine, hamurun kalınlığına ve için dolgunluk oranına göre artabilir yada azalabilir.

Garanti:
Kullanıcı ihmalkarlıkları, şebeke elektrik gerilim sorunları ve doğal afetler haricinde 1 yıl süre ile garanti kapsamındadır. Fabrika imalatından kaynaklanan yahut işlevselliğini kaybeden, yetersiz yapan aksamlar derhal garanti kapsamında tamir/değişim edilir.

Servis & Yedek Parça:
Türkiye içerisinde 12-48, Türkiye dışarısında 24-96 saat içerisinde müdahale edilir. Garanti kapsamına giren makinalar için ücret talep edilmez. Garanti kapsamı dışında kalan makinalar için, müşteri tamirine elverişli olduğu taktirde yedek parça gönderilir, fatura edilir, uzman ustabaşı ile tamir gerektiğinde, personel gönderilir, tamirat gerçekleştirilip, fatura edilir. Servis müdahale zamanı, yedek parçanın imalattaki sürecine, mesafenin uzaklığına ve fabrikadaki yoğunluğa göre değişir.

Belgeler:
Mantı Makinalarımız CE normlarına uygun üretilmektedir.
UN-MAK ISO 9001:2000 Kalite standartlarına sahiptir.

Kullanılan Malzemeler:
Üretimde, gıda teması halinde olan tüm aksamlar paslanmaz, polietilen, plexyglass ve teflondur. Bantlar gıdaya uygun kullanılmaktadır. Diğer aksamlarda az da olsa demir kullanılır.

Üretilebilinen Mamül:
Kayseri mantısı, gül mantı, bohça mantı, balıkesir mantısı, ihtiyaca göre özel mantılar için kalıplar da üretrilebilmektedir. Makinanın kalıpları kolaylıkla değiştirilerek, üretilecek olan mantı için hazırlanabilir.

Gerekli Personel:
Makinanın çalışması esnasında sadece 1 personel tüm üretimi kontrolü altında tutabilmektedir. Personelin yapması gereken, hamur makinasında hazılanan hamur bobinini mantı makinasına takmak ve mantı iç dolgusu azaldıkça kovaya iç malzemesi eklemektir.

Eğitim:
Makina, tesesine, firmamızca yetkili kişiler tarafından kurularak, kullanıcı operatörlerinize eğitim verilerek çalıştırılır ve teslim edilir.

Bir Tesisin İhtiyaçları:
Basit bir mantı imalat tesisinde, kabaca, hamur mikseri, hamur makinası, paketleme makinası, un deposu, paket deposu, temizlik için ufak kompresör, soğuk oda gibi ekipmanlara ihtiyaç duyulabilmektedir. Mantılar dondurulmayacak, kurutulacaksa fırın yada imalatını yapmakta olduğumuz pastörize makinası da gerekmektedir.

Fiyatlar:
Güncel fiyatlarımızı firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz; +90 212 485 95 97

Ödeme Koşulları:
Firmamızın, sizler için en uygun ödeme planını sunacağından şüpheniz olmasın. 

Teslimat Süresi:
10 - 15 iş günü
Ancak bu süreler, günün şartlarına göre uzayabilir yahut kısalabilir.
Şöyle ki, üretimde herhangi bir başka sipariş öncelikli söz konusu ise, yahut stokta hazır yada natamam bir makina halihazırda mevcut ise, süre değişir. Bu süre, günün şartlarına göre, teklif sürecinde müşteriye sunulur.