Markatescilim

Siklon filtre

5
yıl
Nimak Makina Mühendislik
Türkiye / Niğde / Merkez
İlhanlı Mah. Ata Sanayi Sitesi Yelken sok no 5/4 -1 NIGDE/TURKEY 51100 / MERKEZ TEL 0 388 233 15 00 FAKS 0 388 233 15 01
İlan Kodu :M-408496
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :15.000 TL
Üretim Tipi :Marka
ÜreticiNimak Makina
Model :NSF1000
Üretim Yılı :2020
Görüntülenme :259
Güncellenme Tarihi :07 Mrt 2021
İlan Açıklaması

 

Siklonlar tozsuzlaştırma sistemlerinde, havadaki iri taneli partikülleri tutmak için kullanılırlar. Siklonlar, yapıları ve çalışma prensipleri itibari ile ince tanecikli tozlarda çalismaya uygun degildirler. Siklonlar ayrıca toz yükünün fazla olduğu sistemlerde filtre öncesi birinci kademe toz tutucu olarak görev yaparak filtreye gelen toz yükünü azaltırlar. Bu sayede filtre ünitesini daha verimli kullanmak mümkün olmaktadır.

Yan cepten giren gaz - parçacık karışımı 360 döndürülür, oluşan santrifüj kuvvet sayesinde havadan ağır tozlar ve parçalar siklonun iç cidarına savrulur. Merkeze yakın bölümlerde hava ikinci girdabı oluşturur. Tozlar ve parçacıklar cidardan siklonun alt hunisine düşerken hava orta kısımdan yukarıya doğru yönelerek çıkış ağzından siklonu terk eder. Alt çıkışa bağlanan motorlu hava kilidi sayesinde havadan ayrılmış katı malzeme aşağıya dökülür. Siklon, merkez kaç kuvvetinin etkisi ile karışım halindeki gaz ve katı maddeyi birbirinden ayıran sistemdir.

Uygun bir gaz-parçacık ayrıştırıcısının seçimi bir takım faktörlere bağlıdır. Bu faktörlerin başında gazdan veya havadan ayrılması istenen katı taneciklerin boyutları ve tane dağılımı gelmektedir. Taneli malzemeler için siklon kullanılabilr fakat toz malzemeler için siklon yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda bez filitre sistemleri kullanılmalıdır. Eğer malzeme geniş bir tane dağılımına sahip ise önce siklondan geçirilmeli siklondan çıkan tozlu karışımında filitreye verilmesi gerekir.

GENİŞ BİR REFERANS AĞIMIZ VARDIR VE HER GÜN DAHA DA GENİŞLEMEKTEDİR.

FİYAT TEMSİLİDİR. İSTENİLEN ÇAP VE  ÖZELLİKLERİNE GÖRE FİYAT DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEK

TEDİR.

FİYAT TELEFONLA GÖRÜŞÜLÜR 0532 763 19 35 MUSTAFA AVŞAR

 

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.Detaylı bilgi
Tamam
AVC MakineKapat