Markatescilim

Eşanjör / Borulu Isı Değiştirici

1
yıl
Ceytaş Metal Makina Plastik A. Ş.
Türkiye / İzmir / Kemalpaşa
Çınarköy Mah. Çınarköy-kemalpaşa Cad. No4 Kemalpaşa İzmir
İlan Kodu :M-407290
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :90.000 TL
Üretim Tipi :Marka
ÜreticiCeytaş Metal Makina A. Ş.
Model :CYTHE 1000
Üretim Yılı :2020
Görüntülenme :184
Güncellenme Tarihi :13 Nis 2021
İlan Açıklaması

Borulu eşanjörler yüksek sıcaklıklardaki akışkanlar arasında ısı transferi yapmak borulardan imal edilen eşanjör türüdür.

Bu tip eşanjörlerde ısı transfer yüzeyi, eşanjöre adını veren borulardır. Akışkanın biri bu boruların içinden akarken, diğer akışkan da gövde içerisinde borulara paralel veya çapraz olarak akar. Dolayısıyla ısı transferi boru yüzeylerinde gerçekleşir. Yüksek basınç veya sıcaklık durumlarında contalı eşanjör veya lehimli eşanjör yerine borulu eşanjörler tercih edilir. Borulu ısı eşanjörleri, tüm proseslerde kullanılabilen bir ısı değiştirici türüdür ve farklı çeşitlerde alt türleri vardır.

Özel Üretim Eşanjörler

Borulu ısı eşanjörleri, tüm proseslerde kullanılabilecek şekilde ihtiyaca göre özelleştirilebilen bir ısı değiştirici sınıfıdır.

Isı transferi uygulamalarında çoğu zaman farklı prosesler için farklı çözümler sunulması gerekir. Prosesin detayları öğrenilip, bu detaylara göre ihtiyaçlar belirlendikten sonra, o prosese özel borulu eşanjör konusunda uzman makine mühendisleri tarafından tasarlanır ve şematik çizimi çıkartılır. Şematik çizim üzerinden yapılan kontrollerde, boyutsal bir sorun olmadığının teyit edildikten sonra imalat resimleri çıkartılır.

İmalat resimleri onaylanan her bir eşanjör sadece tasarlandığı prosese özel ve genellikle bir benzeri daha olmayan eşanjörlerdir. Eşanjörler imal edildikten sonra talebe göre izole edilerek dışarıya olan ısı kayıplarının minimuma indirilmesi sağlanabilir. Borulu eşanjör imalatında herhangi bir kapasite sınırı bulunmaz. Eşanjörler seri veya paralel bağlanarak birden fazla şekilde gruplanabilir ve kapasiteleri artırılabilir.

Proses ihtiyaçlarına göre, borulu eşanjör imalatında aşağıdaki malzemeler kullanılır:

  • ST37
  • ST35.8
  • AISI304
  • AISI316
Benzer Ürünler
Vitrin Ürünleri
Markatescilim
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.Detaylı bilgi
Tamam
TelcisanKapat