FABO CLK-90 ÇENELİ KIRIC

2
yıl
Fabo Makina İmalat Pazarlama San.ve Ltd.şti.
Türkiye / İzmir / Yazıbaşı
Yazıbaşı Mahallesi, 231/1. Sk. No:1, 35860 Torbalı/izmir
İlan Kodu :M-400499
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :385.000 TL
Üretim Tipi :Marka
ÜreticiFabo
Model :CLK
Üretim Yılı :2020
Görüntülenme :306
Güncellenme Tarihi :16 Oca 2022
İlan Açıklaması

FABO MAKİNA'DAN 320 TON SAAT KAPASİTE GARANTİLİ KONKASÖR 

Web: fabo.com.tr Fabrika : +90 232 856 01 57

7-24 SERVİS HATTI : +90 507 793 2479
 

         32 Den Fazla Ülkede 350 den Fazla Firmanın Tercihi

KALİTENİN ve UYGUN FİYATIN TEK ADRESİ

BİZDEN TEKLİF ALMADAN ve ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMEDEN MOBİL KONKASÖR TESİSLERİ ALMAYA KARAR VERMEYİN…

 

 

Çeneli kırıcılar genellikle bazalt, granit vb. silis oranı yüksek sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için kullanılır. Biri sabit diğeri hareketli olmak üzere 2 adet MN alaşımlı çene plakalar sayesinde kırım yapan kırıcılardır. Oldukça güçlü ve sağlam çene yapısıyla, uzun yıllar, madencilik sektörünün en çok tercih edilen kırıcılarından biri olmuştur.

Genel Özellikleri ve Avantajları:

  • Kayış – kasnaklı tahrik sistemi
  • Aşınmaya dayanıklı özel dökümden imal edilmiş Mn’lı plakalar
  • Cr, Ni, Mo alaşımlı dövme çelikten imal edilmiş eksantrik mil
  • Hidrolik ayarlanabilir çene açıklığı
  • Aşırı derecede zorlanmaya karşı emniyet plakaları
  • Aşınmaya maruz kalan yüzeyler astar plakalarla kaplanmıştır

FABO yeni nesil çeneli kırıcıları yumuşak kalker taşından, en sert bazalt Taşına kadar her türden malzemeyi kırabilmek üzere tasarlanmışlardır. FABO 600×400 mm 900×650 mm 1100×850 mm 1400×1150 mm Primer tip çeneli kırıcımız bulunmaktadır. Çeneli Kırıcılarımız 60 lık çeneli kırıcı, 90 lık çeneli kırıcı, 140 lık çeneli kırıcı olarak da adlandırılmaktadır.

FABO Çeneli kırıcılarımızın yüksek volan hızları, çene kapma açıları, pitmanlarının emniyet plakaları ve arka blokları ile olan özel geometrilerinin getirdiği yüksek performansları, güvenilirlikleri, dayanıklılıkları ve kullanıcı dostu ayar mekanizmaları kullanıcılarına eşsiz işletme avantajları sağlamaktadır.

Tüm FABO çeneli kırıcıları hidrolik  ayar mekanizmasıyla teçhiz edilmişlerdir. Bu sistem makinadan almak istediğiniz ürün eğrisine göre, çene alt açıklığının, kolay ve hızlı bir şekilde ayar edilmesine olanak sağlamaktadır. Çene alt açıklığının ayarı, el pompalı hidrolik sistem yardımıyla ileri itilen ayar bloğunun arkasına gerekli miktarda ve kalınlıktaki ayar levhalarının ilave edlimesi veya çıkarılması ile yapılmaktadır.

FABO Büyük çeneli kırıcılarımızın (CLK 110-1100 x 850 ve CLK 140- 1400 x 1100) volan göbekleri, volanları egzantrik mile bağlayan özel sıkma sistemiyle teçhiz edilmişlerdir. Bu sistem, her hangi bir sebepten dolayı makinanın durması sonucu, çene ağızında kalan kayaların sebep olduğu, tekrar çalıştırma sırasında meydana gelen aşırı zorlanmalar da volanın şaftı güvenli ve sıkı bir şekilde tutmasını sağlamakla birlikte gerek bakım, gerekse nakliye için gerekebilecek demontaj-montaj operasyonlarını kolaylaştırmaktadır.

FABO Kırıcı şaftları 4140 dövme çeliğinden imal edilmiş olup küresel oynak makaralı rulmanlarla yataklanmışlardır. Yataklar gres yağlamalı olup dış tesirlere karşı labirent keçelerle korunmuşlardır. Kırıcılar isteğe bağlı olarak otomatik yağlama sistemi ile teçhiz edilmektedir.

Beslenen malzeme ile istem dışı kaçabilecek demir parçalara karşı makinaların mesnet plakaları (emniyet plakaları) pik dökümden imal edilmiş olup geometrileri bu demir parçanın makinanın diğer yapısına zarar vermeden geçebilmesi için aşırı yükde kırılacak şekilde tasarlanmışlardır. Mesnet plaka yuvaları yağlamasız tipde olup kolayca değiştirilebilecek şekilde tasarlanmışlardır.

Bu sistem diğer ayar mekanizmalarına göre daha geniş aralıkta ayar yapma imkanı sağladığı gibi, daha da güvenilirdir. Bir diğer taraftan sabit ve seyyar çeneler çevrilerek kullanılabilecek şekilde mangan çeliğinden imal olduğu gibi arka yüzleri de gerek yaslandıkları yüzeyi bozmamaları, gerekse de tüm çalışma ömürleri boyunca kasıntılardan dolayı oluşabilecek kırılmalara karşı işlenmektedir.

Çeneleri sabitleyen kama kilitlerinin ***ma saplamalarına ise darbe ve yüzey ezilmelerinin etkisiyle oluşabilecek gevşemelere karşı tabak yaylarla ön gerilim verilmiştir.

 

 


 

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.Detaylı bilgi
Tamam
ERKAN MAKİNA / ALİ ERKANKapat