Markatescilim

Mini Su Jeti Kesme Makinesi

14
yıl
Entermak Makina
Türkiye / Konya / SELÇUKLU
Babalık Mh. Dr.hulüsi Baybal Cd Bina No: 10/7 - 806 Selçuklu / Konya
İlan Kodu :M-394411
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :19.000
Üretim Tipi :Özel Üretim
ÜreticiTiny Jet
Model :ENT-Tiny
Görüntülenme :3434
Güncellenme Tarihi :16 Eki 2019
İlan Açıklaması

Su Jeti ile Kesme

Su Jeti ile kesme birçok malzemeyi işleyebilmeye yarayan çok yaygın işlemdir. Isıl bir işlem olmamasından dolayı birçok malzemede gaz emisyonu gibi riskler içermeden sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu yöntem, şimdiye kadar küçük ve daha düzensiz ihtiyaçları olan birçok işletmenin sahip olmaktan çekindiği büyük, yüksek güç ihtiyacı olan pahalı bir teknolojiydi.

Tiny Jet

Tüm bunlar göz önüne alındığında Tiny Jet düşük fiyatı ile birçok işletmenin kolaylıkla elde edebileceği ve kullanabileceği bir su jeti kesme makinesinidir.  30 x 30 cm çalışma alanında ve 5 mm kalınlığındaki tüm malzemelerinizi 1200 bar basınç ve aşındırıcı malzemesi ile kesebilirsiniz.

Geleneksel su jeti kesim makinelerine göre çok düşük fiyatlı olmasına rağmen, Tiny Jet kalın çerçeve, ağır yük, yüksek basınç üretimi gerektirerek yapılacak işlemleri patentli özel kesme kafası ile yapabilmektedir.

Aşındırıcı malzeme olmalı mı?

Çok basit bir kural olarak, eğer malzemenizi bıçak ile kesebiliyorsanız abresiv malzemeye ihtiyaç duymazsınız.

Abrasiv Malzeme?

Abresiv malzeme olarak büyük çoğunlukla Garnett kullanılır. Garnett doğal, toksik olmayan, maden işleme prosesinde doğal erozyon sonucu elde edilen bir malzmedir. Daha çok Avustralya ve Hindistan menşeilidir.

Dozaj ve Maliyet

Abrasive dozajlaması ve maliyeti su jeti kesme işleminin en önemli maliyet kalemidir. Bu yüzden abrasiv dozajlaması verimliliği maliyet açısından çok önemlidir. Abrasiv dozajı sisteme giden su miktarına göre bir fonksiyon ile ayarlanmaktadır. Tiny Jet ile diğer su jeti uygulamalarına göre daha az su ve dolayısı ile daha düşük miktarda abrasiv kullanımı vardır.
uygulamaya göre değişken olmakla birlikte ortalama 120 g/dk.

 

ERKAN MAKİNA / ALİ ERKANKapat