Entermak

5 Kapılı Dry Aged Dolabı

5
yıl
Doğa Endüstriyel & Soğutma
Türkiye / İstanbul / Beyoğlu
Piyalepaşa Mh. Efem Sk. No:17
İlan Kodu :M-391773
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :Fiyat Sor
Üretim Tipi :Özel Üretim
ÜreticiDoğa
Görüntülenme :572
Güncellenme Tarihi :23 Eki 2020
İlan Açıklaması

5 KAPILI ET DİNLENDİRME DOLABI

Kasap / Steakhouse kullanımı için uygun
Blok cam kapaklı (5 adet) ön cephe
20x10mm krom profil raflı
Himalaya Tuz Taşlı arka ve iç yan paneller
Fanlı soğutma sistemli
2 kompresörlü
Tavanda sabit tekerlek krom askılıklı
%80 bağıl nem, 0/+3 C muhafaza (21-28 gün bekletme süresi)
Dijital sıcaklık göstergeli
Otomatik defrost sistemli
2 yıl soğutma sistemi garantili
İstenen ebat ve tasarımda üretim
Detaylı bilgi ve diğer modeller için: Tel / WhatsApp: 0212 297 16 19 - 0554 994 32 31
E-mail: info@dogasogutma.com  Web: www.dogasogutma.com

www.dogasogutma.com

DRY AGED DOLABI KULLANMA KILAVUZU

Kuru dinlendirme (Dry-Aging) işleminde et parçalara ayrılmadan kütle halinde (kemikli ve yağlı şekilde) 0/+3 C'de %65-85 nem oranında 21-28 gün boyunca Dry Aged Buzdolabında dinlendirilir. Bu dinlendirme esnasında etin içindeki proteinler, yapıtaşları olan aminoasitlere ayrışacak ve gerek kurumadan, gerek su kaybından dolayı takribi %30-40'lık bir kütle kaybı oluşacaktır.

Dry Aged Dolaplar, gıdanın bakteri üretmesine izin vermeden dinlendirmeyi gerçekleştirerek netice itibariyle müşteriye sağlıklı ve lezzetli bir sunum olanağı sağlar. Kuru dinlendirme buzdolaplarında dikkat edilmesi gereken bir husus da; etin, dry-aged buzdolabına konmadan önce bulunduğu soğuk oda muhafaza sıcaklığının +3/+5 C aralığında olması, yani donmuş olarak muhafaza edilmemiş olmasıdır. Donmuş muhafazada bekletilmiş etlerin kuru dinlendirilmiş olarak servis edilmesi sağlık açısından tehlike arz etmektedir.

Servis edilen etin kuru dinlenmiş olup olmadığını anlamak oldukça basittir. Eti bıçakla ayırdığınızda kan görüyorsanız, et kuru dinlenmemiş demektir.

  1. Dry aged buzdolabınız, Himalaya taşlıdır ve bu taşlar silikonla bir araya getirilir. Bu sebeple, dolaba et koymadan önce, dolap içindeki silikon kokusu gidene kadar dolap kapağını açık bırakarak havalandırınız (Dolabın motorunu kapalı, fanını açık tutarak koku giderme süresini kısaltabilirsiniz.)
  2. Buzdolabınızı teslim aldıktan sonra, dolap içinde silikon kokusu yoksa bile, dolabı çalıştırmadan önce, nakliye esnasında çalkalanmış olan soğutucu akışkan gazın oturması için 2 saat bekleyiniz.
  3. Buzdolabınızın tüm sıcaklık ve nem parametreleri üretici tarafından ayarlanmıştır. Buzdolabınızın fişini takıp, tüm tuşları açık konuma getirerek çalıştırmaya başlayabilirsiniz.
  4. Dijital termometre ile sıcaklık ayarını değiştirmeye çalışmadan önce mutlaka tedarikçiniz ile iletişime geçiniz.
  5. Buzdolabınızın soğutma grubu, dolap içinde montelidir. 60-70 gün aralıklarla, dolap ön panelini bir tornavida ile açarak, radyatörü bir süpürge/fırça/elektrik süpürgesi ile temizleyiniz. Bu, kompresörün ömrünü uzatacak, buzdolabınızın daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.
  6. Gün içerisinde, dolap içinde et varken dolap kapılarını sık sık açmayınız (günde en fazla 5-6 kez açıp kapatmaya özen gösteriniz.)
  7. Buzdolabınızı bir duvara dayayacaksanız, duvar ile dolap arka kısmı arasında en az 10cm boşluk bırakmanız gerekmektedir.
  8. Buzdolabınızdaki Himalaya taşların erime süresi, dolabın çalıştığı şehir sıcaklık ve nem şartlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama 2-3 yıl arasıdır. Tüm taşlar aynı sürede erimez. Belli bölgelerde taşlar tamamen erimişse, tedarikçinizden taş talep ediniz.

DRY AGER DOLABI KULLANMA KILAVUZU

 

Garanti UltrasonikKapat
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi
Tamam