Markatescilim

Et Yaşlandırma / Dry Ager Buzdolabı

4
yıl
Doğa Endüstriyel & Soğutma
Türkiye / İstanbul / Beyoğlu
Piyalepaşa Mh. Efem Sk. No:17
İlan Kodu :M-390203
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :Fiyat Sor
Üretim Tipi :Özel Üretim
ÜreticiDoğa
Model :Dry-vc140
Üretim Yılı :2019
Görüntülenme :135
Güncellenme Tarihi :17 Şub 2020
İlan Açıklaması

Dry Aged / Steak Dinlendirme Dolabı

– 40x40mm demir profil iskelet

– 2 adet rezistanslı blok cam kapaklı

– 0/+3C çalışma sıcaklığı, ortalama %80 bağıl nemde 28 gün dinlendirme

– İstenen ebat, renk ve kapı adedinde üretim

– Embraco (İtalya) marka kompresörlü

– AISI 304 Cr-Ni paslanmaz çelik raflı

– Himalaya tuz taşlı, aydınlatmalı arka panel

– Doğru veya alternatif akımlı ülkelere göre üretim imkanı

Taze et, dinlenmiş ete nazaran daha sert olduğundan, damak tadı anlamında daha az tercih edilir. Dinlenmiş et hem daha lezzetli, hem de daha sağlıklıdır.

Kuru dinlendirme (Dry-Age) işleminde et parçalara ayrılmadan kütle halinde (kemikli ve yağlı şekilde) 0/+2 C’de %80-84 nem oranında 27-28 gün boyunca Dry Aged Buzdolabında dinlendirilir. Bu dinlendirme esnasında etin içindeki proteinler, yapıtaşları olan aminoasitlere ayrışacak ve gerek kurumadan, gerek su kaybından dolayı takribi %40’lık bir kütle kaybı oluşacaktır.

Dry Aged Dolaplar, gıdanın bakteri üretmesine izin vermeden dinlendirmeyi gerçekleştirerek netice itibariyle müşteriye sağlıklı ve lezzetli bir sunum olanağı sağlar. Kuru dinlendirme buzdolaplarında dikkat edilmesi gereken bir husus da; etin, dry-aged buzdolabına konmadan önce bulunduğu soğuk oda muhafaza sıcaklığının +3/+5 C aralığında olması, yani donmuş olarak muhafaza edilmemiş olmasıdır. Donmuş muhafazada bekletilmiş etlerin kuru dinlendirilmiş olarak servis edilmesi sağlık açısından tehlike arz etmektedir.

Servis edilen etin kuru dinlenmiş olup olmadığını anlamak oldukça basittir. Eti bıçakla ayırdığınızda kan görüyorsanız, et kuru dinlenmemiş demektir.

DRY AGED DOLABI KULLANMA KILAVUZU

  1. Dry aged buzdolabınız, Himalaya taşlıdır ve bu taşlar silikonla bir araya getirilir. Bu sebeple, dolaba et koymadan önce, dolap içindeki silikon kokusu gidene kadar dolap kapağını açık bırakarak havalandırınız (Dolabın motorunu kapalı, fanını açık tutarak koku giderme süresini kısaltabilirsiniz.)
  2. Buzdolabınızı teslim aldıktan sonra, dolap içinde silikon kokusu yoksa bile, dolabı çalıştırmadan önce, nakliye esnasında çalkalanmış olan soğutucu akışkan gazın oturması için 2 saat bekleyiniz.
  3. Buzdolabınızın tüm sıcaklık ve nem parametreleri üretici tarafından ayarlanmıştır. Buzdolabınızın fişini takıp, tüm tuşları açık konuma getirerek çalıştırmaya başlayabilirsiniz.
  4. Dijital termometre ile sıcaklık ayarını değiştirmeye çalışmadan önce mutlaka tedarikçiniz ile iletişime geçiniz.
  5. Buzdolabınızın soğutma grubu, dolap içinde montelidir. 60-70 gün aralıklarla, dolap ön panelini bir tornavida ile açarak, radyatörü bir süpürge/fırça/elektrik süpürgesi ile temizleyiniz. Bu, kompresörün ömrünü uzatacak, buzdolabınızın daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.
  6. Gün içerisinde, dolap içinde et varken dolap kapılarını sık sık açmayınız (günde en fazla 5-6 kez açıp kapatmaya özen gösteriniz.)
  7. Buzdolabınızı bir duvara dayayacaksanız, duvar ile dolap arka kısmı arasında en az 10cm boşluk bırakmanız gerekmektedir.
  8. Buzdolabınızdaki Himalaya taşların erime süresi, dolabın çalıştığı şehir sıcaklık ve nem şartlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama 2-3 yıl arasıdır. Tüm taşlar aynı sürede erimez. Belli bölgelerde taşlar tamamen erimişse, tedarikçinizden taş talep ediniz.

DRY AGER DOLABI KULLANMA KILAVUZU

Garanti UltrasonikKapat
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi
Tamam