Entermak

3000 WATT ULTRASONİK HOMOJENİZATÖR

5
yıl
Garanti Ultrasonik
Türkiye / İstanbul / Gaziosmanpasa
HURRİYET MAH. 256.SK NO:10 K:1 D: 1 500EVLER GAZİOSMANPASA-İSTANBUL
İlan Kodu :M-386352
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :15.000 $
Üretim Tipi :Özel Üretim
ÜreticiSonomekanik.com
Model :GARANTİSONİK 3000W
Üretim Yılı :2019
Görüntülenme :459
Güncellenme Tarihi :03 Mrt 2021
İlan Açıklaması

Ultrasonik homojenizatörler karıştırma, dağıtma ve emülsiyonlaştırma gibi uygulamalar için kullanıldığında amaç, karışımın homojenliğini ve stabilitesini arttırmak için bir sıvı veya bulamaç içindeki küçük parçacıkları veya damlacıkları azaltmaktır. Bu parçacıklar (dispers faz) katı veya sıvı olabilir. Parçacıkların ortalama çapındaki bir azalma, ayrı ayrı parçacıkların sayısını arttırır. Bu, ortalama parçacık mesafesinin azalmasına yol açar ve parçacık yüzey alanını arttırır. Yüzey alanı ve ortalama parçacık mesafesi bir sıvının reolojisini etkileyebilir. Partiküller ve sıvı arasındaki özgül ağırlıkta bir fark varsa, karışımın homojenliği dispersiyonun stabilitesini etkileyebilir. Partikül boyutu partiküllerin çoğunluğu için benzer ise, çökme veya yükselme sırasında topaklaşma eğilimi azalır, çünkü benzer partiküller benzer bir yükselme veya çökme hızına sahiptir.

Homojenizasyon için en yaygın mekanizma yüksek basınçlı homojenizasyondur. Burada sıvı, homojenleştirici bir valf vasıtasıyla yüksek basınçta (yaklaşık 2000 barg) preslenir. Valfı geçerken, sıvı kısa (yaklaşık 50 mikrosaniye) yüksek basınç düşük basınç döngüsüne maruz kalır. Bu mekanizma, sütteki yağ kürecikleri gibi küçük, yumuşak parçacıklar için iyi çalışmasına rağmen, pigmentler, parlatma ortamı veya metal oksitler veya sert ve aşındırıcı malzemelerin dispersiyonları için kullanıldığında sınırlamaları vardır. meyve püreleri, yosun veya çamur. Bunun nedeni yüksek sıvı hızlarından (120mtr / sn'ye kadar) ve kullanılan vanaların küçük deliklerinden kaynaklanmaktadır. Aşındırıcı malzeme pompaları ve valf ağzını geçtikçe aşınmaya neden olur. Bu, pompanın ve vananın verimliliğini ve ömrünü azaltır.
 

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.Detaylı bilgi
Tamam
ERKAN MAKİNA / ALİ ERKANKapat