Entermak

Yem pelet Makinesi

6
yıl
Efe Kuluçka Makineleri Ekipmanları Alanya
Türkiye / Antalya / Alanya
Efe Kuluçka Antalya / Alanya Zamanoğlu Cd. No. 52/B Çevreyolu üzeri Alanya / Antalya
İlan Kodu :M-385567
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :7.890 TL
Üretim Tipi :Özel Üretim
ÜreticiEfe Kuluçka Makineleri
Model :EFE-1313
Üretim Yılı :2018
Görüntülenme :13932
Güncellenme Tarihi :03 Mrt 2021
İlan Açıklaması

EFE Kuluçka Makineleri Alanya'dan yeni bir ürün daha: PELET Makinesi ile yemlerinizi kendiniz yaparak daha ucuz olacaktır. Motor gücü: 2.2 KW / 220 Volt. Üretim kapasitesi: 80 - 100 KG saatte. Ağırlık: 115 KG.

Pelet Makinesi

Yem pelet makinesi fiyatları sitemizde ucuz uygun fiyata mevcuttur. Mini pelet makinası satılık bizde yoktur, genelde ticari model sıfır yem palet makinesi fiyatına satılmaktadır. Size önerimiz yeni garantili ve Türk Malı üretimi olan Pelet Makinesi imalatı satın almanızdır.

Kullanmadan önce mutlaka teknik servisten bilgi alınız. Motor YAĞI ilave etmeden çalıştırmayın.

Not: Kargo ücreti ~ 200TL alıcı öder.

Pelet makinesi nedir?

Pelet makineleri toz veya odun tahta ağaç talaş benzeri olan ham maddelerin küçük parçalara peletler ve küçük tablet haline gelir. Bu dönüştürmeye pelet'leme işlemi denir. Peletleme işlemi sırasında delikli olan miller ile preslenerek topların arasından geçen toz halinde olan maddeyi presleyerek küçük tabletler benzeri haline dönüştürür. Basılacak olan ürün çeşitlerine göre toz talaş gibi Örneğinde 300 - 400 Ton / cm2 de basınç uygulayarak tablet haline gelir ve pelet yemleriniz hayvanlara vermek için hazır olur. Yüksek basınç esnasında peleti presleyen makinesi yaklaşık 65 -75 derecelik bir ısı oluşur.

NOT: Eldivensiz ve çalışan makineye kesinlikle dokunmayınız. Kullanım öncesi mutlaka en az 20 dakika çalıştırın ve Pelet makinesi 65-70 derece ısıya ulaşmasını bekleyiniz. 

Pelet makinesi yapımı ve teknik mekanik özellikleri:

Motor gücü: 2.2 KW / 220 Volt.
Üretim kapasitesi: 80 - 100 KG saatte.
Ağırlık: 115 KG.
Malzeme ısıtma gücü: ~ 65-70 derece.
Ambalaj: Kasa ile gönderim yapılır.
 
Özel Serisi ile pelet redüktörü.
ısıl işlemli olan Pelet Presleme toplar.
ısıl işlemli çok delikli olan pelet milleri.
peletlenecek ürünlere göre mevcut olan özel delikli Şekilli.
peletlene cek ürünlere göre ayarlama ve boyuta göre kesme özellik.
2 mm den başlayan ve 12 mm uzunluğa kadar pelet basma imkanı.
Pelet disk çapı 4mm. İsteğinize göre farklı disk çapı üretilir.
Özel ve sağlam kaliteli paslanmaz sac kaplama ile üretilir.

Hangi ham maddeler pelet makinesinde kullanılır?
Mısır ve benzeri, arpa ve buğday türü maddeler, her türlü tarımda ezilmiş olan atıklar gibi tahıllar ve gıdalar olabilir.
Mesela mısır veya mısır koçanı, samanı gibi, odun atıkları, kağıt atığı, yer fıstığı kabukları türleri, ayçiçeği kabuğu, yonca, çayır veya çim atıkları, arpa ve buğday kepeği maddeleri, hayvan gübresi veya tahta talaş gibi ürünler.

Bir çok biyo kütle ve hayvanların yakıtları için her iki yem maddesi de de peletlenebilir. Palet çapları 2 ile 12 mm aralığında
olabilirler. Daha az düşük ısı ürünlerde beslenmesini koruyacaktır. Ahşap ile palet yapma imkanı mümkündür.
Genel ekstrüzyon yolu ile mikro organizmalarda parazitleri de ve hastalıkları önlemek ve tabii ki kolayca muhafaza için öldürülür.

Çiftçiler neden pelet makinesi satın alıyor?
ihtiyaçlarına göre depolamadan kendi hayvanlarına pelet yemi üretmek için satın alıyorlar. Pelet üretimi daha uygun ekonomik fiyatlara yapılıyor ve en önemlisi ise hızlı pelet yemi üretimi oluyor.

Pelet Makinası hangi hayvanlara gübre yapar?
Kendi yemi nizi kendiniz yapın düşüncesi ile yola çıkarak inek yemi yapabilirsiniz. Kanatlı hayvanlar için yemler, yani tavuk yemi, kaz yemi, hindi yemi, bıldırcın yemi, deve kuşu yemi, tavus kuşu yemi, koyun keçi yemi, sürüngenler için yem yapma makinesi, küçük baş hayvanlar, büyük baş hayvanlar, kümes hayvanları yem yapma pelet makinesi olarak adlandırılır.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.Detaylı bilgi
Tamam
AVC MakineKapat