Deiyonize Sistemler

İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-372301
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :12.000 TL
Üretim Tipi :Özel Üretim
ÜreticiBora Endustriyel Su Arıtma Teknolojileril
Model :bra-O-dei-1000
Üretim Yılı :2017
Görüntülenme :118
Güncellenme Tarihi :26 May 2018
İlan Açıklaması

Suda bulunan tüm iyonların, iyon değiştirme prensibi ile sudan alınarak suyu saflaştırılması için yapılan işleme deiyonizasyon denir.

Deiyonizasyon üniteleri en az iki kolondan oluşur. Birinci kolonda pozitif yüklü iyonları sudan uzaklaştıran katyonik reçine, ikinci kolonda ise negatif yüklü iyonları sudan uzaklaştıran anyonik reçine bulunmaktadır. Her iki kolondaki reçineler doygun hale ulaştığında rejenerasyon ile tekrar aktif hale getirilir. Ancak burada katyonik reçinenin rejenerasyonu için asit, anyonik reçinenin rejenerasyonu için baz kullanılır.

Birinci kolondan geçen su bünyesindeki pozitif yüklü iyonları reçinenin bünyesindeki H+ iyonları ile ve ikinci kolondan geçerken yine bünyesindeki negatif yüklü iyonları reçinenin bünyesindeki OH- iyonları ile değiştirir. Bu iki iyon birleşerek ünitenin çıkışında su molekülü oluşturur. Böylece tüm iyonlarını kaybeden su saf hale gelir

.

Aquasense deiyonizasyon sistemlerinde bulunan iletkenlik sensörlü otomatik kumanda panosu sayesinde rejenerasyon ve yıkama işlemleri çıkış suyunda kabul edilebilecek en yüksek iletkenlik değerine ulaşıldığında otomatik olarak gerçekleştirilir.

Deiyonizasyon üniteleri;- Hastane
- Laboratuar
- Kimya
- Akü üretimi
- Kozmetik
- Gıda
- İlaç
- Matbaacılık
- Elektronik ve benzeri endüstriler ile saf su kullanımının önemli olduğu her sektörde vazgeçilmez bir uygulamadır.

Deiyonize üniteleri ve senkronizasyonu saf su üretimi için kullanılır

Ters osmoz basamağını takip eden, Millipore tarafından patenti alınmış Elix Teknolojisi, sabit yüksek kaliteli arıtılmış su üretmek için herhangi bir reçine değişimi veya buna yakın başka bir yumuşatma işlemi gerektirmez.

 • Reçine Modülleri birbirini izleyen anyon-geçirgen ve katyon-geçirgen zarlar tarafından ayrılmış anot ve katot içerir.
 • İyon arıtma için kullanılan bölüm, kimyasal yenileme ihtiyacını veya DI reçine kartuşlarının değişimlerini ortadan kaldıran, sürekli ve hafifçe zayıf bir elektrik akımı tarafından yenilenen yüksek kaliteli iyon değişim reçinesi ile doldurulmuştur.
 • Aktif karbon tanecikleri, CaCO3’e neden olabilecek yüksek pH’ı ve çökelmeyi önleyerek, üretilen hidroksil iyonlarının büyük bir hacmin üzerinde dağılımlarını sağlamak için katot bölümünü doldurur.
 • Reçine sistemlerini günde birkaç yüz litreden birkaç bin tona kadar analitik derecede saf su ihtiyacı olan kullanıcılar için tasarlamıştır. Elix®sistemleri tüm saf su sistemi çözümlemelerinin merkezidir. Cihaz, kullanıcı ihtiyaçlarına ve uygulamalarına göre planlanmış daha kapsamlı bir arıtma sistemi oluşturmak için, ek parça ve aksesuarlara bağlanabilir.

Deiyonize üniteleri ve senkronizasyonu Aşağıda belirtilen sektörlerde, analitik derecede saf su laboratuvar uygulamalarında gereklidir;

 •  İlaç Endüstrisi
 •  Klinik Sektör
 •  Kimyasal Endüstrisi
 •  Metalurji Endüstrisi
 •  Kozmetik Endüstrisi
 •  Gıda ve İçecek Endüstrisi
 •  Elektronik Endüstirisi
 •  Biyoteknoloji Endüstirisi

Deiyonize Sistemler

Demineralizasyon (Deiyonizasyon): Su içerisinde çözünmüs olarak bulunan arti yüklü iyonlarin (sodyum, magnezyum, kalsiyum, potasyum) ve eksi yüklü iyonlarin (klorür, bikarbonat, sülfat) iyon degistirici reçineler kullanilarak sudan alinmasi, suyun saflastirilmasi islemine demineralizasyon veya deiyonizasyon denir. (Her iki kavramda ayni anlama gelmektedir) Bu islemden geçirilerek elde edilen saf suya deiyonize su denir.

 

1.
yıl
İlan Sahibi
Bora Endustriyel Su Arıtma Teknolojileri
Türkiye / İstanbul / Beylikdüzü
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulvarı
19 Mayıs Cad. 120. Sok. No: 131 / 47
Plaza Yakuplu - Beylikdüzü - İstanbul
Sanal Mağaza Sahibi
Toplam İlan Sayısı5
TelcisanKapat