25 Ton/gün Full Otomatik Küp Şeker Makinası

İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-371237
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :700.000 TL
Üretim Tipi :Özel Üretim
ÜreticiGoldpak Makina
Model :RG425
Üretim Yılı :2017
Görüntülenme :298
Güncellenme Tarihi :12 Oca 2018
İlan Açıklaması

Gold Paketleme Makina Gıda San. ve Dış Tic. A.Ş., 10 yılı aşkın tecrübesi RG425 25 ton/gün üretim kapasitesine sahip şeker besleme ünitesi otomatik helezon sistemi ile besleme yapan küp şeker makinasını üretmektedir. Helezon vasıtasıyla silo kısmına gelen kristal toz şeker, dozaj pompası yardımıyla nemlendirilerek barbüten bölümüne aktarılmaktadır. Presleme bölümünde tüketicinin, istediği ölçülere göre gram ve pres ayarı yapılabilmektedir. Pres bölümünden çıkan küp şekerler, gıda üretim standartlarında krom nikel hasır bant üzerine sıralı şekilde aktarılmaktadır. Hasır bant üzerinde ilerleyen küp şekerler, infrared rezistanslar vasıtasıyla kurutulduktan sonra soğutma bölümüne aktarılır. 

 

Bu bölümde bulunan soğutma fanlar ile küp şekerler soğutularak ideal küp şeker geometrisi elde edilir. İdeal küp şekerler, dolum robotu vasıtasıyla kutu ölçülerine göre sıralanır, negatif basınç sağlayan vakum sistemi ile vakumlanarak isteğe bağlı 2-3-4 sıra halinde kutu yapma makinasından gelen hazır kutulara doldurulur. Daha sonra, tam ve eksiksiz dolum yapılan kutular kutu kapatma makinesine gönderilir.

 

Kutu yapma makinası, grafik tasarımı yapılmış ve istenilen ölçülere göre matbaadan gelen kutular, kutu yapma makinasının magazin bölümüne 500-1000 adet konularak yağlı vakum sayesinde tek tek alınır dört köşeden tutkallanır ve kutu haline getirildikten sonra, bu kutular konveyör bant üzerine sıra ile bırakılarak koli dolum robotuna gitmesi sağlanılır. 25 tonluk küp şeker üretilebilen tesis için şeker kalitesinin artırılması ve kutularda kullanılan tutkal maliyetinin azaltılması için tüketici taleplerine göre pres bölümüne fırça suyunun alınması için negatif basınç sağlayan vakum sistemi ilave edilebilmektedir.

 

Aynı zamanda, kurutma fırınlarının otomatik olarak açılıp kapanması için pinömatik sistem ilave edilebildiği gibi tutkal maliyetinin de düşürülebilmesi için kutu yapma bölümüne kilitli kutu sistemi yapılabilmektedir. Üretilen küp şekerin otomatik olarak kolilenmesi için kutu kapatma bölümünün çıkışına koli açma, koli dolum ve koli kapatma makineleri ilave edilebilmektedir.

 
3.
yıl
İlan Sahibi
Gold Paketleme Mak.Gıda San.Ve Dış Tic.a.Ş.
Türkiye / Ankara / Yenimahalle
İvedik O.s.b. Mahallesi 1472. Sokak No.56 Ostim - Yenimahalle - Ankara
Sanal Mağaza Sahibi
Toplam İlan Sayısı13
Ozan MakinaKapat