Atık Su Arıtma Sistemleri

İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-371214
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :8.500
Üretim Tipi :Özel Üretim
ÜreticiBora Endustriyel Su Arıtma Teknolojileri
Model :Brav-o-1000-waste
Üretim Yılı :2017
Görüntülenme :165
Güncellenme Tarihi :26 May 2018
İlan Açıklaması

ATIK SU ARITMA TESİSLERİ

Yüksek son kalite Atık Su Arıtma Tesisi imalatı ve ihracatı için küresel pazarda çok saygılı davranıyoruz . Endüstrilerden ve ticari kuruluşlardan çıkan kanalizasyon, hem insanlar hem de hayvanlar için tehlikeli ve zehirli olduğu için çevreye atmadan önce işleme tabi tutulmalıdır. Son Kurulumdan önce bu Kanalizasyon Arıtma Tesisi'ni çeşitli standart parametrelere göre özelleştirdik. Oldukça tecrübeli profesyonel ekibimiz, arıtma tesisi üretiminde endüstri standartlarına tam uyum içinde en iyi kalitede malzeme ve bileşenleri kullanmaktadır. Özellikler: Ileri teknoloji ile entegre Sürekli operasyon Uzun çalışma ömrü

Atık su arıtma sistemleri doğa ve insanların geleceği için çok büyük bir önen arz eder.

Sürdürülebilir Gelişme dünyadaki doğal kaynakların korunması ile sağlanabilir. Doğal kaynakların en önemli öğelerinden birisi de sudur. Suyun kirletilmemesi ve kullanılmış suların yönetmelik ve standartlarda istenilen seviyede arıtılması su kaynaklarının çok amaçlı kullanımını sağlayacaktır. Bu nedenle yeterli sayıda arıtma tesisi kurulmalı ve bu tesislerin verimli çalışması sağlanmalıdır. Sürdürülebilirlik ve Kalkınma kavramı içinde dünya ülkelerinin büyük bir çoğunluğunun yeterli sayıda arıtma tesisi kurduğu ve başarılı şekilde işlettiği söylenemez.

Ülkemizde son yıllarda özellikle büyükşehirler ve sahil beldelerinde kurulan arıtma tesislerinin sayısı ve çevre koruma konusuna verilen önemin, getirilen yasal sorumluluklar ve Avrupa Birliği’ne uyum çerçevesinde her geçen gün artmasına rağmen, bu tesislerin işletilmesine çeşitli nedenlerle gereken önem verilmemektedir.

Bu nedenlerin başında belediye başkanlarının ve idarecilerinin, bu tesislerin önemini kavrayamaması ve gereken ilgiyi göstermemesi gelmektedir. Tesislerin yasa ve yönetmeliklerde öngörülen kontrollerinin yeterli seviyede veya hiç yapılmaması, eğitilmiş mühendis, teknik eleman ve diğer personelin bulunmayışı, amirlerince verimsiz olduğu düşünülen elemanların arıtma tesisinin sürgün yeri olarak görülmesi, artan elektrik maliyeti ve benzeri yüksek giderler gibi diğer nedenler sayılabilir.

Ülkemizde modern şehircilik uygulamalarına güzel bir örnek teşkil eden İstanbul-Ataköy’de 1962 yıllında kurulan Ataköy Atıksu Arıtma Tesisi kentsel arıtma tesislerinden ilki olmasına rağmen, işletme sorumluluğu kendisine ait olan Emlak ve Kredi Bankası’nın gereken ilgiyi göstermemesi ve İstanbul Belediyesi’nin yöredeki diğer yerleşimlerin ve küçük sanayi tesislerinin kullanılmış sularını buraya bağlamasına göz yumması tesisin öngörülen kapasitenin üzerinde yüklenmesine ve iyi işletilememesine sebep olmuştur. Tesis 1970’li yılların başında devreden çıkmış ve gelen atıksular hiçbir işleme tabi tutulmadan yakından geçen Ayamama Deresi’ne verilmeye başlanmıştır. 1990 yılında tebliğ sahibinin yürütücülüğünde bu tesisin İstanbul’a tekrar kazandırılması İSKİ tarafından karara bağlanmıştır. Hazırlanan proje kapsamında 1992 yılında ihale edilen yenileme çalışmaları 1996 yılında tamamlanmış ve tesis yeniden işletmeye alınmıştır.

Bu tebliğde, dünyada ve Türkiye’de arıtma tesisleri kurulması, bu tesislerin işletilmesi ve eleman eğitimi konularının Sürdürebilir Gelişme için gerekliliği tartışılarak Ataköy örneğinden yola hareketle ülkemizde arıtma tesislerinin yüzeysel suları kirletilmeyecek şekilde işletilmesi konusu ve bu tesisleri işletecek elemanların eğitimi üzerinde durulmuştur.

atık su arıtma teknolojileri ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.uzman kadromuz ile siz değerli ülke halkımızın hizmetindeyiz rferanslarımız ile ilgili bilgi almak için bizimle iltişime geçebilirsiniz.

1.
yıl
İlan Sahibi
Bora Endustriyel Su Arıtma Teknolojileri
Türkiye / İstanbul / Beylikdüzü
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulvarı
19 Mayıs Cad. 120. Sok. No: 131 / 47
Plaza Yakuplu - Beylikdüzü - İstanbul
Sanal Mağaza Sahibi
Toplam İlan Sayısı5
Vitrin Ürünleri
TelcisanKapat