Üç Köşe Kapatmalı Terazili Paketleme Makinası

İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-370438
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :13.500 TL
Üretim Tipi :Marka
ÜreticiRENAS MAKİNA
Model :RPM-K100
Üretim Yılı :2017
Görüntülenme :483
Güncellenme Tarihi :21 Şub 2018
İlan Açıklaması

 

 

Paketleme Makinası

RPM-K200 Portatif Paketleme Makinası

 

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinası, 1gr ile 100 gr arasındaki tüm granül, akışkan toz, granül, taneli ürünlerin tamamını paketlemek için tasarlanmıştır. Akılcı tasarımı sayesinde çok az yer kaplar. Sadece 50 Kg ağırlığındadır. Kendisi küçük bir makina olmasına rağmen, dayanıklı, pratik ve kullanımı kolaydır.

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinası Sanayi ceyranı gerektirmez. Cep telefonunuzu şarj ettiğiniz prizde çalıştırabilirsiniz. Elektrik tüketimi sonderece azdır. Toplam güç tüketimi bir ütünün yarısı kadardır. Standart 220 V - 50 hz  tek fazlı elektriğin olduğu her yerde çalıştırabilirisiniz.  

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasının ürüne temas eden ve etmeyen tüm dış yüzeyleri, SUS 304 paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Makinamız bu özelliği sayesinde FDA, GMP ve tüm üretim normlarına uygundur.

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasının gövdesi topraklanmıştır. Makina ile birlikte gelen ücretsiz çene gurubu muhafasası sayesinde 6331sayılı iş güvenliği kanununa uygun bir makinadır, ekstra tadilat gerektirmez. 

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinası Fotosel Özelliklidir. Makina ile birlikte ücretsiz olarak gelen fotoseli makinaya kurduktan sonra kolay bir ayar ile, kısa sürede baskılı ambalajlarda çalışabilirsiniz. Ayrıca fotosel üzerinde bulunan hassasiyet ayarı sayesinde, farklı renklerdeki fotosel işaretlerinde ve farklı ambalaj türlerinde ekstra bir düzenlemeye yada tadilata gerek kalmadan çalışabilirsiniz.
 
Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasının iki farlı modeli bulunmaktadır. K100 Modeli, yastık tipi yani üstten, alttan ve arka ortadan yapıştıma şeklinde ambalaj yapar. Piyasa da en çok kullanılan model budur.  K100Z modeli ise 3 köşeden yapıştırıp bir köşeyide katlayarak, 4 köşeli bir ambalaj yapar. Genellikle her iki makinadan da stoklu olarak elimizde bulunmaktadır. Malesef iki makinanın yakaları görsel açından birbirine benziyor olsa da, birbirine uymamaktadır. 

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinası, hesaplı yaka maliyetleri sayesinde birçok farklı genişlikteki ambalaja sahip üründe çalışabilmenize olanak tanır. Genellikle, çok talep edilen boyutlar stoklu olarak elimizde bulunmaktadır.  Stoklu olan boyutların fiyatı Sadece 100USD, stoksuz olan ve acele talep ettiğiniz boyutlar ise, 180USD dir. 

         Renas RPM-K200 için yaka boyutu hesabı: Her iki kulak 1'er cm alır yani ambalajımızda iki kulak bulunduğuna göre, 2 cm arka kulak harcar, buna göre hesabımızı şu şekilde olmalıdır; örneğin 10 cm genişliğinde bir bitmiş ambalaj talep ediyorsak, 10cm(arka yüzey) + 10 cm (ön Yüzek) + 2 cm kulaklar = 22 cm yaka ölçümüzdür. 
         Renas RPM-K200 için yaka boyutu hesabı: Renas RPM-K100Z modelinde arka kulaklar bulunmadığı için, bitmiş ürün genişliğinin iki katıdır. Örneğin: Talep ettiğimiz bitmiş ürün genişliğimiz 10 cm ise 10cm X2 = 20 cm yaka boyutumuzdur. 

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinası birçok ambalaj boyutunda çalışmaya uygun  olarak tasarlanmıştır.  1,5 cm ile 14 cm arasındaki genişliklerde, yaka değişimi yaparak, 2 cm ile 16 cm arasındaki yüksekliklerde ise kolay kullanım menüsünden boyut değişimi yaparak çalışabilirsiniz. 

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasını emsallerinden ayıran en büyük özelliklerinden birisi de terazili olarak dozajlama yapmasıdır. Makinamız  ile birlikte gelen ve makinaya entegre çalışan RYD-T50 Terazili dozajlama makinası sayesinde 0,5gr yada 1 gr dan 100 gr a kadar sorunsuz olarak dozajlama yapar. RYD-T50 ürünü vibrasyon ile döktüğü için, akış sorunu olan ürünlerde de volumetrik dozajlama yapan makinalara nisbeten daha uygundur. Her ayrı gramaj için ölçüm kabı yada vida yaptırmanız gerekmez. Gramaj değişimleri için ekrana gramajı yazmanız yeterlidir. 3 farklı vibrasyon hızı seçeneği ile birçok farklı üründe çalışmaya uygundur.  Makina ilk iki dolumdan sonra, akıllı kontrol sistemi sayesinde, vibrasyon hızı en yüksekte olsa bile, hangi gramaja geldikten sonra yavaşlaması gerektiğini anlar ve sonraki dolumlarda örneğin, 100 gr ayarladınız, 80 gr a kadar hızlı doldurur, 90 gr a ulaşana kadar daha yavaş, 90 gramdan sonra da en yavaş hali ile doldurur, bu özellik sayesinde dolumlarınızda en düşük fireyi yakalarsınız.

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinası yarı profosyönel bir makina olmasına rağmen, dakikada, ambalaj boyutu, ürün gramajı ve türüne bağlı olarak, 7 adet ile 15 adet arası çalışabilir. 

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasının altında bulunan tekerlekler sayesinde, makinayı işletmenizin herhangi bir yerine ittirerek götürebilir ve çalıştırabilirsiniz. Zaten yukarıda da belirtildiği gibi, terazi modulü ile birlikte sadece 50 kg ağırlığındadır.  

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasının ayar menüsünün kullanımı sonderece kolay ve anlaşılabilirdir. Gerek ısı ayarlarını, gerekse ambalaj boyutlarını, çok fazla bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan değiştirebilirsiniz. Ayrıca kurulum videolarını inceleyerek, kolaylıkla parametre ayarlarını da yapabilirsiniz.

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasının dış ambalajı uluslar arası mesafelere dahi sorunsuzca gidebilecek şekilde tasarlanmıştır. Karton kolinin iç tarafındaki boşluklar köpüklerle güçlendirilmiş, karton kutuda yeterince güçlü ve dayanıklı olmasına rağmen, yinede tahta bir kasa ile güçlendirilmiştir. Makinamız ile birlikte verilen RYD-T50 tahta kasanın içerisinde değildir. Ancak, yine güçlendirilmiş bir kolinin içerisinde, iç boşluklar köpük ile doludur. 

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinası 1 yıl boyunca fabrikasyon hatalara karşı RENAS MAKİNA garantisi altındadır. Garanti bitiminde de, RENAS MAKİNA hesaplı ve bol yedek parça desteği ile herzaman yanınızdadır. Makinamızın birçok parçası stoklu olarak elimizde bulunmaktadır.

Renas RPM-K200 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasına eklenebilen opsiyonlar sayesinde, üretimlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.


Ekstra büyük besleme bunkeri:  Renas RPM-K100 Tam Otomatik Terazili Paketleme Makinasına eklenebilen bu özellik sayesinde 10 lt olan besleme bunkerinine ek olarak ekstra 50 lt hacme sahip bir bunker ile sıksık ürün besleme derdinden kurtulabilirsiniz. Bu opsiyonda Manuel klepeli ve otomatik beslemeli olarak iki ayrı seçenek bulunmaktadır. Manuel klepeli model, ürün ana bunkerde bittiği zaman 50lt hacmindeki yedek bunkerden göz kararınca el ile beslenir, bu opsiyon için fiyatımız 1750 ₺ dir.  Otomatik beslemeli sistemde ise, Ürün ana bunkerine bağlanan bir sensör yardımı ile, ana bunkerde ürün bittikce otomatik olarak, klepe bir pnömatik piston yardımı ile açılır ve ürün dolduğunda kapanır. Bu opsiyonun maliyeti 3000₺ dir.

Bitmiş ürün taşıma konveyörü; Bu opsiyon sayesinde, bitmiş ürünlerinizi yüksek bir kutuya aktarabilirsiniz. Bu opsiyonun fiyatı 1500₺ dir.
Tarih kodlama Opsiyonu: Bu Opsiyon sayesinde, ambalajın istediğiniz bir bölümüne, parti no, son kullanım tarihi, üretim tarihi, kg, ürün bilgisi gibi açıklamaları çok hesaplı kodlama maliyetleri ile kodlayabilirsiniz. 3 satır toplamda 36 karakter olan bu kodlama sistemi sayesinde, 15₺ ye yaklaşık 10.000 adet ürünü kodlayabilirsiniz. Bu opsiyonun fiyatı 2100₺ dir. 

 

 

Makina Teknik Özellikleri

 

 

Model:

RPM-K100

Tahmini Ağırlık

50 kg

Toplam Güç Tüketimi

1200W

Kapasite

7-15 adet / Dakika

Ambalaj genişliği (açık halde)

4 cm – 26 cm arası

Ambalaj Yüksekliği

2,5 cm – 16 cm arası

Yapıştırma Şekli:

Üstten, Alttan, Arka Ortadan (Yastık Tipi) AA

Çalışabildiği maksimum Ambalaj Kalınlığı

75 μ(mikron)  maksimum

Maksimum Bobin Ağırlığı

9,5 KG

Ölçüler

50X50X120 CM

Makine Gövdesi ve diğer Aksamlar, Alaşım

SUS 304 Paslanmaz Çelik

Besleme Bunkeri Kapasitesi:

10L

Çalışabildiği Gramaj aralığı

1-100gr veya 0,5gr – 90gr

Ürün Dökme Şekli

Sargılı Manyetik Vibrasyon ile

 

Ozan MakinaKapat