Markatescilim

Değirmen

Kali Makina
Türkiye / Bursa / Nilüfer
Beşevler Küçük Sanayi Sitesi 22.blog No:4-5-6 Nilüfer - Bursa
İlan Kodu :M-361809
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :480.000 TL
Üretim Tipi :
Görüntülenme :304
Güncellenme Tarihi :06 Haz 2018
İlan Açıklaması

                                             BİLYALI VEYA ÇUBUKLU  DEĞİRMENLER

1. Değirmen Gövdesi: Laminasyon kontrolü yapılmış, sertifikalı sacdan imal edilmektedir. Gövde üzerinde bir adet menhol bulunmaktadır.

2. Değirmen Aynaları: Alın duvarları Laminasyon kontrolü yapılmış, sertifikalı sacdan imal edilmektedir.

 3. Çevre Dişlisi: Döküm malzemeden, iki parçalı ve simetrik olarak imal edilmektedir.

4. Pinyon Dişli: Dövme çelik malzemeden imal edilmektedir.

5. Değirmen Şasesi: Değirmen gövdesi, tahrik grubu, motor, yataklar ve yağlama sistemi komple bir çelik şase üzerindedir. Bundan dolayı değirmende ayar ve montaj problemi ortadan kalkmaktadır. Değirmenin şaseli olarak imal edilmesinden dolayı müşterimizin beton-montaj-ayar zamanlar ve diğer giderleri önemli ölçüde azalmaktadır.

6. Değirmen yatakları: Gövdenin ve pinyon dişli yataklarında orijinal sertifikalı oynak masuralı rulmanlı yataklar kullanılmaktadır. Yatak gövdeleri GG26 kalite döküm malzemeden imal edilmektedir. Yataklar dış etkenlere karşı labirent ve keçe sistemi ile korunmaktadır.

7. Elektrik Motoru: 110kW – 1500rpm elektrik motoru kullanılmaktadır.

8. Redüktör: Değirmende özel helisel dişlili redüktör kullanılacaktır.

9. Kaplinler: Ana tahrik motoru ile redüktör arasında özel elastik kaplin, redüktör çıkışı ile pinyon dişli arasında özel dişli kaplik kullanılmaktadır.

10. Değirmen Astarı: Değirmen kauçuk astar kaplı olacaktır.

11. Muhafazalar: Değirmen çevre dişlisi keçeli sistemle muhafaza tarafından dış etkenlere karşı korunmaktadır. Çelik konstrüksiyon olarak imal edilecektir.

12. Besleme ve Boşaltma: Boğazdan beslemeli, boğazdan boşaltmalı olacaktır.

13. Elektrik Panosu: Değirmen elektrik panosu ile beraber verilmektedir. Değirmenin çalıştırılması, akım kontrolü bu panodan yapılmaktadır. Değirmende yük altında kolay kalkışını sağlamak için soft-starter kullanılmaktadır. Elektrik panosu, müşteri tarafından yapılacak olan tozdan arıtılmış , klimalı bir odada bulundurulacaktır.

14. Yağlama Sistemi: Değirmendeki tüm yataklar ve dişli ayrı ayrı basınçlı gres sistemi ile otomatik olarak istenen periyot ve miktarda yağlanacaktır. Yağlama sistemindeki arıza hallerinde, düşük basınç veya yüksek basınç uyarısı panomuzda bulunan PLC sistemi motoru durdurarak değirmeni korumaya alacaktır. Yağlama sisteminde iki adet yağ pompası kullanılmaktadır.

 

15.Kontrol sistemi:Değirmen alın astarlarının zarar görmemesi için bağlantı cıvata kontrol sensorları bulunmaktadır.

 

16. Boya: Değirmen bir kat astar ve iki kat finish boyalı olarak teslim edilmektedir.

(Elektrik panosu KALİ’ya-e aittir)

{C}17-     GARANTİ: Malzeme ve işçilik hatalarına karşı parça garantimiz fatura tarihinden itibaren 24ay veya devreye alma tarihinden itibaren 2yıldır. KALİ’nın imalat olmayan elektrik motoru, redüktör, rulman vs. hazır malzemeler için garanti üretici firma tarafından sağlanmaktadır. Yedek parça temininde 5yıl garantilidir. Aşınmaya maruz parçalar (astar, boğaz vs) garanti kapsamına dahil değildir. Garantide olan parçalar ücretsiz olup servis ve nakliye ücretleri müşteriye aittir. Garantinin geçerli olması için KALİ makine ile iki yıllık bakım anlaşması yapılması gerekmektedir.

Makina teslim süresi sözleşme imzalanırken görüşülecektir.

Yukarıda teknik özellikleri belirtilen 1800*3200 maden değirmeninin satış şartları aşağıdadır. 

Markatescilim
ERKAN MAKİNA / ALİ ERKANKapat
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi
Tamam