Otopark Çözüm Sistemleri

6
yıl
Machinery Plant - Makine Parkı
Türkiye / İstanbul / .....
İstanbul / Türkiye
İlan Kodu :M-359955
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :Fiyat Sor
Üretim Tipi :Marka
ÜreticiCarpark
Model :CPDDxB.CPDDXS Serisi Otoparklar
Görüntülenme :593
Güncellenme Tarihi :23 Eyl 2018
İlan Açıklaması

OTOPARK ÇÖZÜM SİSTEMLERİ

“YAŞANABİLİR GELECEK İÇİN CARPARK “

Otopark sorununun temelini yetersiz park alanı oluşturmaktadır. Tespiti problemin doğru çözümü açısından önemli ve yerinde bir tespit olacaktır. Belediyeler, hastaneler, üniversiteler vb kamu kurumlarında, otellerde, şehir merkezlerinde alış-veriş merkezlerinde otopark için ayrılan bölümler sıklıkla ve mecburen göstermelik olmakla beraber artan talep doğrultusunda genelde ihtiyaca cevap verememektedir.

Özellikle şehir merkezlerinin kalabalığı park konusunda stres kaynağı olmuştur. Park yeri bulunamaması, park alanında aracın aldığı darbelerden kaynaklanan maddi kayıplar, park etme ve teslim alma işlemlerinde yaşanan zaman kayıpları ve hırsızlık olayları araç sahiplerinin ciddi sorunları arasındadır. Bununla beraber araç sahiplerinin yaşadığı bu sıkıntılar, belediye, hastane ve kurumlara vatandaş memnuniyetsizliği, otopark işletmeleri ve alışveriş merkezlerine tercih edilmeme ve müşteri kaybı olarak geri dönmektedir.

Otopark sorununun basit çözümü mümkünse mevcut alanlara ilaveler yapılması ya da ileri teknoloji ürünü, kullanımı kolay, hızlı, güvenli, düşük maliyetli, akılcı çözümler kullanmaktır. Tasarımı, imalatı ve satış sonrası hizmetleri ile %100 yerli, ileri teknoloji ürünü, kullanımı kolay, hızlı, güvenli, düşük maliyetli, şartlara uygun akılcı çözümler ile sizlerle beraberiz. Carpark mevcut alan şartları ve müşteri taleplerine uygun çeşitli özelliklere sahip tasarımlar ve çözümler sunmaktadır.

CPDDxB Serisi Otoparklar

Binek tip araçlar için üretilen CPDDxB serisi Otoparklar max. 160 cm yüksekliğe sahip araçlar için uygundur.
Bu seride üretilen otopark kapasiteleri 8, 10, 12, 16 araçtır. İhtiyaç duyulan alan yaklaşık 5 metre eninde 7 metre uzunluğunda toplam 35 m² dir. CARPARK CPDD-xB serisi ile iki aracı park edebileceğiniz bir alana 16 araca kadar park etme imkânı
sağlanmaktadır.
Sistem PLC kontrol ünitesi sayesinde tam otomatik olarak çalışmakta valeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Araç girişi tek noktadan yapılmaktadır. Mekanizma hareketi, araç sürücüsünün sistemin dışına çıkıp onay vermesiyle başlar. Dönme dolap mantığı ile çalışan sistem en yakındaki boş kabini araç girişine alır ve işlem tamamlanır.
Araç teslimi, dokunmatik ekran üzerinden kabin numarası veya araç plakası girilerek sistem çalıştırılır. Sistemin çalışma hızı 4~5 m/dak dır. En yakındaki aracın teslimi 30 sn en uzak aracın teslimi ise 2 dak 45 sn dir. Sürücünün aracıyla beraber
sistem dışına çıkması ile işlem tamamlanır.
Opsiyenel olarak araçların düz giriş yaptıktan sonra düz bir şekilde sistem dışına çıkabilmelerine olanak sağlayan geri dönme (about-turn) sistemi ilave edilebilir. Bu sistem aracın düz bir şekilde kolayca sistemden çıkış yapmasını sağlar.
Diğer bir opsiyonel ürün döner tabla (Turn-table) ise sistemin girişinde zemine monte edilir. Araç sisteme hangi açıyla yaklaşırsa yaklaşsın döner tabla üzerinde sisteme düz giriş yapabileceği şekilde konumlandırılır ve giriş sağlanır. Çıkışta ise döner tabla vasıtası ile istenilen açıyla istikamet belirlenebilir.

 

CPDDXS Serisi Otoparklar

SUV, PICKUP ve Hafif ticari tip araçlar için üretilen CPDD-xS serisi Otoparklar max. 200 cm yüksekliğe sahip araçlar için uygundur.
Bu seride üretilen otopark kapasiteleri 6, 8, 10, 12 araçtır. İhtiyaç duyulan alan yaklaşık 6 metre eninde 7 metre uzunluğunda toplam 42 m² dir. CARPARK CPDD-xS serisi ile iki aracı park edebileceğiniz bir alana 12 araca kadar park etme imkânı sağlanmaktadır.
Sistem PLC kontrol ünitesi sayesinde tam otomatik olarak çalışmakta valeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Araç girişi tek noktadan yapılmaktadır. Mekanizma hareketi, araç sürücüsünün sistemin dışına çıkıp onay vermesiyle başlar. Dönme dolap mantığı ile çalışan sistem en yakındaki boş kabini araç girişine alır ve işlem tamamlanır.
Araç teslimi, dokunmatik ekran üzerinden kabin numarası veya araç plakası girilerek sistem çalıştırılır. Sistemin çalışma hızı 4~5 m/dak dır.en yakındaki aracın teslimi 35 sn en uzak aracın teslimi ise 2 dak 45 sn dir. Sürücünün aracıyla beraber sistem dışına çıkması ile işlem tamamlanır.

CPE Serisi Otoparklar

Gelişmiş otopark sistemlerimizden bir diğeri CARPARK ELEVATÖR’ dür.
Carpark Elevatör PLC kontrollü tam otomatik bilgisayar sistemi sayesinde araç sürücülerine valeye ihtiyaç duymadan kolay ve hızlı park etme olanağı tanımaktadır. Alınan gerekli emniyet tedbirleri sürücülerin ve işletme sahiplerinin güven içinde olmalarını sağlar. Sistemin giriş noktasında kabine bırakılan araç, asansör mekanizması sayesinde uygun kata çıkarılır, sağa ve sola hareket edebilen yer değiştirici sistem sayesinde tablası ile beraber nihai alanına park edilir. Asansör kabini diğer bir boş araç tablasını alarak sonraki aracı almak üzere giriş bölümüne gelir.

Sistem Avantajları :
• Kullanım yeri ve şekline göre tasarım
• Yüksek malzeme ve işçilik kalitesi
• Yüksek güvenlikli çalışma sistemi
• PLC Kontrollü Bilgisayar Sistemi
• Dokunmatik geniş ekranlı Kontrol ünitesi
• Araç plakası veya konuma göre Araç teslimi
• Kolay Bakım
• Uzun İşletme Ömrü
• Minimum Titreşim ve Ses düzeyi
• Çıkılması Zor Rampalar ve sıkıntılı virajlar içermemektedir.
• Pahalı Aydınlatma ve Havalandırma sistemlerine ihtiyaç duyulmaz.
• 3 Araçlık Park Alanına 50 Araca Kadar Kapasite artışı sağlar
• Gereksiz Yakıt Sarfiyatını Zehirli Gaz Salınımını önler
• Araçlarda oluşan park yeri hasarlarını önler
• Hırsızlık, Darp gibi riskleri ortadan kaldırır
• Doğal afet Sel baskınlarına karşı uygun çözümdür.

 

Tamamen TÜRK mühendislik ve yerli tasarımıdır.

 

05323944995

Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen irtibat kurunuz,

ERKAN MAKİNA / ALİ ERKANKapat