Entermak

Tav-Paçal-Buğday-Sıloları

5
yıl
SAYAR TEKNOLOJİ MAKİNA İMALAT SAN.TİÇ.LTD ŞTİ
Türkiye / Konya / Karatay
Fevzi Çakmak Mah. İmsan San. Sit. 10756 Sk. No:1-E Karatay/konya
İlan Kodu :M-357093
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :20.000 TL
Üretim Tipi :
Görüntülenme :2547
Güncellenme Tarihi :29 Eyl 2020
İlan Açıklaması

Buğdayın tavlanması, buğdaya su verilmesi demektir. Bunun için yıkama ve tavlama makineleri kullanılarak tavlama işlemi yapılır (2).

Taşlı değirmenlerde yıkama işlemi yapılmakla birlikte burada asıl amaç buğdayın su ile temizlenmesini sağlamaktır. Çünkü yıkama makinesi tek başına temizleme işleminin büyük bir bölümünü gerçekleştirmektedir. Dik yıkama kurutma makinesi olarak bilinen makinede ağırlık prensibiyle taşların ayrılması, hafif yabancı maddelerin ayrılması sağlanırken, su içindeki buğday yüzeyindeki tozlardan temizlenir. Bu esnada bünyesine % 3-4 nispetinde su alarak tavlanır. Kurutma olarak bilinen fazla suyun atıldığı bölümde de kabuğun bir kısmı soyulmuş olur (3). Bu sebeple temizleme fonksiyonu daha fazladır.Un fabrikalarında ise yıkama makinesi yanında tav makinesi olarak bilinen çeşitli tipteki makineler tavlama amacıyla kullanılır. Tavlama kuru sistem temizleme olan tesislerde yıkama makinesi kullanılmadığından daha da önem taşır. Birden fazla noktada tav makinesi kullanılarak buğdayın öğütmeye hazır hale gelmesi sağlanır.

Markatescilim
Garanti UltrasonikKapat
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi
Tamam