Markatescilim

R M F B S F T Hava Filtreleri

R M F Endüstriyel Ürünler San.Ve Dış Tic A.Ş.
Türkiye / İstanbul / Üsküdar
Mimar Sinan Mah. Hakimiyeti Milliye Cad 47/66 Üsküdar İstanbul
İlan Kodu :M-344387
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :99
Üretim Tipi :Marka
ÜreticiR M F B S F T A. Ş.
Model :R M F Air Filter Pam 2in1 1000
Üretim Yılı :2016
Görüntülenme :65
Güncellenme Tarihi :22 Haz 2016
İlan Açıklaması

Merhaba teklifimiz Kampanya dır ve 30 adet itibari ile gecerlidir

Makine arızalarının %80’ine kirlenmenin neden olduğu, hidrolik dünyasında kabul edilmiş bir gerçektir. Bu kirlenme yağda bulunan metal, kum ve lastik gibi katı parçacıklardan, hava ve su gibi maddelerden kaynaklanmaktadır.
Hidrolik ve yağlama yağları kirliliğe ve suya karşı özenle korunmalıdır. Yağ rezervuarları nefes almak zorundadır ve bu esnada su buharı ve katı partiküller rezervuara girer. Rezervuardaki sıcaklık dalgalanmaları, bu su buharının yoğuşmasına neden olmakta; oluşan su sadece yağın oksitlenmesine yol açmakla kalmayıp, diğer parçacıklarla reaksiyona girerek yağ asit değerinin yükselmesine, sistemde ciddi mekanik aşınma, korozyona, mikro-organizmaların üremesine ve sonuç olarak önemli mekanik arızalara yol açabilmektedir.


Filtreleme ve kurutma
Standart hava filtreleri, havadaki katı parçacık pisliğinin belli bir miktarını süzebilmekte ancak su buharının hazneye girmesini engelleyememektedir.
RMF Hava Filtreleri, hem havadaki katı parçacıkların hem de hava kurutucu özelliği ile su buharının filtrelenmesinde çok verimlidir. RMF Hava Filtreleri haznelerin temiz ve kuru havayla nefes almasına imkan vermektedir. Devrim niteliğindeki Z-R jel granülleri, havayı yağ tankına girmeden önce kurutur. Daha sonra, bu kuru hava üç mikronluk değiştirilebilir fiber-glas hava filtresiyle filtre edilmektedir. Böylece yağ tankına sadece temiz ve kuru hava girer.


Değişim süreci
Filtrenin nem kapasitesi, Z-R jelindeki gösterge granüllerin rengindeki değişimle gözlenebilir. Bunlar başlangıçta yakut kırmızısı iken doygunlaştıkça çok açık turuncu renge dönüşürler. Z-R jel granülleri tamamen değiştirilebilir olup, toksik ve kanserojen değillerdir. İsteğe bağlı olarak sisteme takılan kirlilik göstergesi ise hava filtresinin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini gösterir.


Aktif kömür
RMF Hava Filtreleri, Z-R jel ve aktif kömür kombinasyonu ile de kullanılabilmektedir. Aktif kömür, yağ buharını ve kokuyu giderirken, Z-R jelin bu yağlı nemle kirlenmesini de engelleyecektir.

Kapalı sistemlerde kullanım
RMF ürünleri arasında şanzıman ve transformatör uygulamalarına yönelik olan ve sadece hava alındığında veya hava verildiğinde açılan, tabanda birbirine zıt yönlerde takılmış olan yaylı (0.01 bar) çek valflere sahip hava filtreleri de yer almaktadır. Bu şekilde, havayla hiçbir atmosferik temas olmamakta ve statik koşullar altındaki Z-R jeli kurutma maddesinin ömrünü uzatmaktadır.

 

RMF HAVA FİLTRELERİNİN FAYDALARI
 • Su kirliliğinin azalması ile katkı maddelerinin ömrünü uzatarak yağın ve aksam yüzeylerinin oksitlenmesini azaltır.
 • Yoğuşmadan kaynaklanan paslanmayı ortadan kaldırır
 • Makinenin atıl kalma süresini azaltır
 • Makinenin faydalı ömrünü uzatır
 • Makine sahip olma maliyetini azaltır

uygulamalar

RMF Hava Filtreleri hidrolik güç ünitelerinde, yağ tanklarında, şanzımanlarda, trafolarda, dizel yakıt tanklarında ve biyolojik etkilerle bozulabilen yağlara yönelik depolama tanklarında ve başka birçok uygulamada kullanılabilmektedir.
RMF Hava Filtreleri, aşağıda belirtilen endüstrilerde başarıyla kullanılmaktadır:

 • çelik endüstrisi,
 • kağıt endüstrisi,
 • elektrik üretimi,
 • çimento/beton endüstrisi,
 • petro-kimya endüstrisi,
 • rüzgar enerjisi endüstrisi,
 • madencilik endüstrisi,
 • plastik endüstrisi,
 • denizcilik endüstrisi,
 • havacılık endüstrisi,

 Hava Kurutma Tipi                        

: RMF I.P. Air Filter 2 in 1 1000N  , 3 µm fiber üst hava  filtresi alt kısım  800 cc  Silica jel granül kapsül içinde komple,
3/4” BSP diş ölçüsü  max   hava debisi 1000 l/dak.
Nem Tutma Kapasitesi                 : 320 gm
Kir Tutma Kapasitesi                    : 110 gm

 

 

RMF Hava filtresiRMF Air Filter
Markatescilim
ERKAN MAKİNA / ALİ ERKANKapat