Markatescilim

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası

4
yıl
Aky Technology
Türkiye / Mersin / AKDENİZ
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Rasim Dokur Bulvarı No: 19 Akdeniz Mersin/turkey
İlan Kodu :M-326885
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :19.800 $
Üretim Tipi :Marka
ÜreticiAKY Technology
Görüntülenme :1918
Güncellenme Tarihi :13 Ara 2018
İlan Açıklaması

Ön eleme ve boylama ünitelerinden oluşan Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası, elek altı elek üstü, kırık ve zayıf taneleri ayırmak için kullanılır. Makinanın sol kısmında temizlenen ürün, makinanın sağ kısmında ise boylama işleminden geçirilir. Bu özelliği sayesinde kombine eleme ve boylama makinesi olarak da bilinir. Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası tekerlekli yapılabildiği gibi sabit olarak da yapılabilmektedir.

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası çalışma prensibi ve aşamaları ise şöyledir: Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası’nın ön elemeden oluşan bölümü, tarladan gelen işlem görmemiş mahsulün taş, kabuk, çöp vb. istenmeyen yabancı maddelerden ayrıştırıldığı bölümdür. 

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası’nın diğer bölümü ise boylama bölümüdür. Bu kısım ise; mahsul temizleme aşamasından geçtikten sonra tanelerin büyüklüklerine göre sınıflandırıldığı yerdir.

Bakliyat ve hububatın yaklaşık olarak tüm çeşitlerini eleyebilme özelliğine sahip olan 

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası’nın elek büyüklükleri de her türlü ürünün boyutuna göre ayarlanabilir. Orta Boy Bakliyat Eleme Makinasında kullanılan gelişmiş teknoloji sayesinde birden fazla iş tek bir makinada toplanmıştır.

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası’nın kullanımı için tek bir işçi yeterli olduğundan bu teknoloji maliyet oranını da düşürmektedir. 

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası Görevi 

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası’nda, posta elevatörü yardımıyla ilk eleme teknesine gelen ürün; taş, toprak, kabuk, çöp vb. büyük - kaba istenmeyen ürünlerden eksantrik yataklar aracılığı ile oluşturulan titreşimle ayrıştırılır ve ürün aspratöre gönderilir. Aspratörün yarattığı vakum etkisiyle üründen; toz, toprak, ot, vb. maddeler oluklar aracılığı ile uzaklaştırılır. 

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinası’nda süreç şöyle devam eder: Ürün temizlendikten sonra, ikinci elevatör olan orta elevatör aracılığı ile boylama teknelerine aktarılır. Böylece ürün boyutlarına göre ayrıştırılmış olur.

Tüm bu işlemler gerçekleştirilirken, elek altı temizleme sistemiyle gidip gelen fırçalardan oluşan teknelerde tıkanma meydana gelmez.

Orta Boy Bakliyat Eleme Makinasının Çalışma Prensibi

Makina içerisinde 6 adet elek bulunmaktadır. Birinci elek kaba partikülleri, ikinci elek elek altı tozu, üçüncü elek ise kırık taneleri ayırmakta kullanılır. İki adet aspiratöre sahiptir. Beş adet vakum kanalı sayesinde ürün içerisinde beş kere zayıf ve cılız tane kontrolü yapar.

 

Ürün

Kapasite ton/saat

Soya Fasülyesi

4-5 ton / saat

Nohut

3-5 ton / saat

Fasulye

3-5 ton / saat

Barbunya

3-5 ton / saat

Bakla

4-5 ton / saat

Susam

2,5-3 ton / saat

Mercimek

3-5 ton / saat

Buğday

4-5 ton / saat

Pirinç

4-5 ton / saat

Ayçekirdeği

1-2 ton / saat

Kimyon

0,8-1 ton / saat

 

 

Makine Ebatları

Boy

5850

En 

2100

Yükseklik

3500

Makine+Elev Yüksekliği

 

3500 + 750

Makine+Elev Boy

 

5850 + 550

 

 

 

Yaseba Mühendislik
TelcisanKapat