Markatescilim

Otomatik Halı Yıkama Makinesi Brs260

6
yıl
Tektem Makina
Türkiye / İstanbul / Ümraniye
Esenşehir Mahallesi, Fazıl Sk. No:23, 34776 Dudullu Osb/
İlan Kodu :M-219011
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :54.000 TL
Üretim Tipi :Marka
ÜreticiKapadokya Temizlik Makineleri
Model :BRS 260
Üretim Yılı :2019
Görüntülenme :4477
Güncellenme Tarihi :25 Ağu 2019
İlan Açıklaması

 

CLEANVAC OTOMATİK RAYLI SİSTEM HALI YIKAMA MAKİNESİ BRS260

KULLANMA KLAVUZU

Halı yıkama platformuna yerleştirilerek kumanda panosundan halı temizlenırken ne Kadar deterjan ve su kullanılacağı, ne kadar sure ile durulama yapılacağı, program vasıtası ile sisteme grilip hafızaya alınır. Bu yıkama programı sayesinde istenilen temizleme kalitesi standart olarak istenilen sayıda kullanılır. Operatör istediği deterjan,su tüketimi ile,yıkama süresini çeşitlendirebilir. Hafızaya alarak istediği programı istediği sayıda uygulayabilir.

BRS 260 TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Fırçalama Ünitesi (Adet) : 3
 • Fırça Çapı (Cm.) : 42
 • Fırça Motor Devri (dev/dk) : 1.400
 • Fırça Devri (dev/dk) : 160
 • Fırça Motor Gücü (kw) : 2,2
 • Fırça Motor Güç Aktarım Şekli :Şanzumanlı
 • Fırça Motor Voltaj (Volt-Hz) : 380-50
 • Toplam Güç (kw.) : 8,5
 • Tezgah Genişliği :2600 *Tezgah Uzunluğu : 3770
 • Otomatik halı yıkama Kapasitesi (m2/saat) (min./max) : 72-117
 • Sensör kontrollü
 • PLC ve manuel kontrol etme imkanı

OTOMATİK HALI YIKAMA MAKİNASI NIN AVANTAJLARI

İşçilik, kimyasal, su ve zamandan %80 tasarruf sağlar

Otomatik halı yıkama makinesi bilgisayar kontrollü olduğundan halıda atlama yapmadığından her milimetrekarede eşit fırçalama yapar.

Elde yıkama makineleri ile halıya uygulanan baskı max 50 kg iken, otomatik halı yıkama makinesi ile 150 kg baskı uygulanmaktadır.

El makineleri ile yapılan yıkamalarda, kullanıma bağlı olarak fırça dengesiz basacağından halıda ince çizgi bırakır. Otomatik halı yıkama makinesi fırçaları tabla üzerine yayılı yük uygular ve belirlenen eksene dengeli yük uygular, halıda temizlik sonrası çizgi bırakmaz.

Elde fırçalama makineleri tek yönde döner. Zaten yatık olan halı tüyleri daha fazla yatırır. Otomatik halı yıkama makinesinin fırçaları farklı yönlere dönebilen özelliktedir. Bu özellik hem halı tüylerini ayağı kaldırır, hem halı tüylerinin arasında kalabilecek kiri, tüyü savurarak çıkarır.

Elde yıkamada kullanılan su, çalışanın kanaatine göre gereğinden fazla yâda az olabilir. Otomatik halı yıkama makinesinde ise tercihen çift kademeli ön yıkama yâda durulama yapılabilir. Bu özellik PLC ekranlı panodan standart seçimlerle yapılabilir.

Elde yapılan yıkamalarda halı az kirli de olsa, çok kirli de olsa çalışanın ve halı yıkama makinesi nın hızı sabittir değişmez. Otomatik halı yıkama makinesinde ise, hem ana araba hızı, hem fırça hızı 40 ayrı şekilde ayarlanır.

Elde yıkama makinesinde çalışanın dikkati 10 saat boyunca aynı olmaz, ancak otomatik halı yıkama makinesi, tanımlanan hız değerleri, yıkama adedini, saat sınırlanması olmadan binlerce kez aynı kalitede standardında yapılabilir.

Halı yıkama sektöründeki iş yoğunluğu, gelişen halı yıkama ve halı kurutma makineleriyle her ne kadar 12 aya yayılma trendinde olsada, sezon diye tabir edilen iş yoğunlu olan aylar mevcuttur. Bu aylarda daha fazla personel istihdam etmek gerekmektedir. Kısa sürede eleman yetiştirmek ya da bu elemandan verim almak zordur. Yada sezonda eleman istihdam edip sezon sonu işten çıkartmak sıkıntı verir. Elde halı yıkama işi ağır bir iştir, eleman bulmakta sıkıntılıdır. Otomatik halı yıkama makinesi işçilikten %80 tasarruf sağladığından, iş elemana dayalı iş olmaktan çıkar. Yetişmiş elemana ihtiyaç kalmamaktadır. Halı yıkama işinin büyük bir kısmını, otomatik halı yıkama makinesi yapmaktadır.

Fiyatlarımıza %18 KDV DAHİL DEĞİLDİR

TelcisanKapat