Herkes sevdalı O’na!
Herkes sevdalı O’na! Herkes sevdalı O’na!   7’den 70’e herkes sevdalı O’na. Herkesin içinde bir minnet, bir muhabbet var o sevgiliye karşı. O’nu hiç tanımayan hiç bilmeyen bir insan bile ismini duyar duymaz hatırlıyor sanki bir yerlerden. Ve ağızlardan hep güzel sözler çıkıyor O’na karşı. Evet benim çocuklarım da Peygamberlerini çok seviyorlar.   Anaokulunda okuyan 5 – 6 yaş çocuklarından bahsediyorum. Onlara “Peygamber Efendimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye bir soru sordum. Meğer onların o küçücük dünyalarında ne fırtınalar kopuyormuş; ne kadar da özlem, hasret, sevgi duyuyorlarmış Peygamber efendimize karşı. Hep birlikte okuyalım bakalım bu nur yüzlülerin cevaplarını:

Fatma Nur (6 yaş): Peygamber Efendimiz’i çikolatadan bile daha çok seviyorum.Ayşe Nur (6 yaş): Peygamber Efendimiz yanımda olsaydı O’na sırlarımı söylerdim. Çünkü O sırlarımı kimseye söylemez.Mustafa Said (5 yaş): Peygamber Efendimiz’i rüyamızda görebilmek için O’nun adını deftere yazabilmek gerekir.Şeyma (6 yaş): “Muhammed Mustafa” yani peygamberimiz deyince ben çok üzülüyorum. Çünkü O, rüyama hiç gelmiyor, hep kötü insanlar geliyor. Ne olur peygamberim sen gel, kötü insanlar gelmesin!Esra Nur (5 yaş): Şimdi biz burada arkadaşımıza kötü bir şey söylersek Peygamber Efendimiz duyar ve cennete gittiğimiz zaman bizi karşılamaz.

Ayşe Serra (5 yaş):Uyuyunca hep Peygamber Efendimiz’i düşünüyorum. Ahh keşke yanımda olsaydı!Süleyman (6 yaş): Peygamber Efendimiz benim hep yanımda otursun. Ben de O’nun kucağına yatayım. Çünkü O’nu çok seviyorum, hem de çok özlüyorum.Ahmet Hüsrev (6 yaş): Peygamber Efendimiz yanımda olsaydı O’nunla birlikte Kur’ân öğrenirdim. Çünkü O çok güzel Kur’ân öğretir çocuklara.Ömer (6 yaş): Bence Peygamber Efendimiz herkesi uyarmak için gelmiş dünyaya. Kötülük yapmamaları için. Zaten kötülük yapanlar Peygamberimiz’i sevmiyordur. Ben kötülük yapmıyorum çünkü Peygamberimiz’i çok seviyorum.Beyza (6 yaş): Peygamber Efendimizin ölmesini istemiyorum ama vefat etmiş. O yüzden O’na sadece duâ ediyorum geceleri. Allah’ım ne olursun Cennet’te Efendimiz’i göreyim!Yunus Emre (5 yaş): Peygamber Efendimiz bu dünyaya bizi görmek için gelmiştir. Kötülere “iyi olun!” demiştir, ama bazıları iyi olmuştur bazıları olmamıştır. Keşke bir daha gelse, onu çok seviyorum!Gamze (5 yaş): Peygamberimiz’e kötü laf söylememek lazımdır. Eğer söylersek Peygamberimiz bizi sevmez, O sevmezse Allah da sevmez.İlayda (6 yaş): Peygamber Efendimiz melek gibi bir insandır. Çünkü Cennet’te yaşıyor. Hem çocukları sevdiği için de ona melek diyorum.Büşra (6 yaş): Peygamberimizi çok seviyorum. Çünkü O bana iyilik yapıyor. Beni Cennet’e götürüyor. O olmasaydı ben nasıl Cennet’ e giderdim, Allah korusun.Talha (6 yaş): Peygamber Efendimizi görebilmek için Cennet’e girmek istiyorum. Ve O’nunla orada yaşamak istiyorum.Ali Said (6 yaş): Peygamber Efendimiz beni iyi yapsın. Ama beni Cennet’te iyi yapabilir. Çünkü dünyada yok. Eee ben de Cennet’te iyi olacağım artık!

ÜÇKAR SÜT GIDA VE ZİRAİ ÜRÜN. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.Kapat