Storm solucanı yok oluyor!
Storm solucanı yok oluyor! Storm solucanı PC World`de yayınlanan yazıda, zamanında 50 milyon bilgisayara bulaştığı ve son zamanlarda bu oranın %10`a düştüğünü anlatıyor.

Artık bilgisayar kullanıcılarının Antivirüs vb güvenlik programlarını kullanma oranlarının artışıyla beraber Storm solucanı yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başladı.

Araştırmalar sonucu elde edilen verilere göre 50 milyon bilgisayar ile beslenen Storm solucanı, ağını kontrol edenlere dünyanın en güçlü süper bilgisayarından daha fazla işleme gücü sunuyordu. Araştırmacı Enright aslında durumun bukadar büyük olmadığından bahsediyordu. Örneğin temmuz ayında Storm 1.5 milyon PC`de görülmüş ve bunlardan sadece 200,000`i istenildiği anda erişilebiliyordu. Enright son 9 ay içinde 15 milyon PC`ye bulaştığını, fakat çoğunun temizlendiğini ve artık Storm ağının parçası olmaktan kurtulduğunu söylüyordu.

Kaynak (a): http://it.slashdot.org/article.pl?sid=07/10/21/1627230Kaynak (b): http://www.pcworld.com/article/id,138721-c,virusesworms/article.html

TelcisanKapat