Yaşamı Tatmak
Yaşamı Anlamak

Yaşam ile Hayat arasındaki katı gerçeklikleri gördükten sonra bireylerin benliklerini tanımalarına yardımcı olmak üzere kendimi özüme adadım. Adanmışlık hisleri kuvvetlendirdiği gibi kavramları da netleştirmede yardımcı oluyor. Yaşam; karanlığa ışığın bulaşması vasıtasıyla aydınlanma hakikatidir.

Yaşam ile Hayat arasındaki katı gerçeklikleri gördükten sonra bireylerin benliklerini tanımalarına yardımcı olmak üzere kendimi özüme adadım. Adanmışlık hisleri kuvvetlendirdiği gibi kavramları da netleştirmede yardımcı oluyor. Yaşam; karanlığa ışığın bulaşması vasıtasıyla aydınlanma hakikatidir.

Hayat ise kurallarla hareket eden zincirlerin birbirlerini kontrol etmesine olanak sağlayan bilinçtir. Hayatınız başkalarının avucundadır, yaşamınız ise derinliklerinizde vücut bulur, kontrolünü siz sağlarsınız.

Benim bütün felsefem yaşam ile hayat arasındaki bariz farkı hissettirmektir. İnsan yaşamında zaman kavramı olmamalıdır, anın getirileri geçmişten ve gelecekten kat kat daha üstündür, insan kendi özünün yönlendirmesine göre tavır almalıdır. Başkalarının ruhunda yaşamak, benim söylediğim anlamda yaşamak değildir, birey kendi özünün isteklerine göre hareket etmelidir. Bilinenden bilinmeyene doğru zaman akarken milim milim, sindire sindire, geçiş tamamlanmalıdır, her an mutluluk dolu olmalıdır.

İnsanların düşleri sınırsızdır, böyle sınırsız kaynak varsa bu değeri de asla kötüye kullanmamak gerekir, düşlerimizde öfke kin nefret stres barındırmak davranışlarımızın da aynı eğriltide devam etmesine meydan tanır, düşlerimiz hoşnutluktan ibaret olmalıdır ki dünya çiçeklerle bezeli olsun.

Yaşam fazlasıyla kıymetlidir ve mutluluğu hepimizden çok hakediyordur.Her bireyin özünde ayrı bir yaşam olduğuna göre dünya mutluluk çemberiyle etrafını sarmalıdır. Çevrenize karşı sevginizi dağıtırken cömert, öfkenizi dağıtırken cimri olun.

Yaşam bir oyundur ve her oyun kendi kurallarıyla gelir. Oyunun kurallarına karşı çıkmak düzeni bozmaktan ibarettir. Seyirci kalmayı öğrenmelisiniz, bekle ve gör ruhunuza işlesin. Zaman kendiliğinden doğruluğu gösterecektir.

Başarısızlık kavramını zihninizden çıkarttın, yaşam denilen muazzam oyunda oyalanacak böyle gereksiz enstantaneler yoktur. Başarıya gidilen yolda kazanılan tecrübeler vardır.

Her gülüşe her duruşa aşık olun ki onlarda size aşık olsun, başkasının sizinle ilgilenmesini beklemeyin, çünkü kimse sizinle ilgilenmez, siz gidip onlara birşeyler verin, gerçek mutluluk buradadır, karşılıksız vermek. Bunu yaptığınız da insanların size nasıl akın akın sevgilerini yolladığını göreceksiniz.

Etrafınızdaki bireyler mıktanıs kadar özgündür, siz demir olduğunuz müddetçe birbirinizi tamamlarsınız.

Kendinizi tanımak, ilk başta özünüzü sonra dünyanızı yönetmek anlamına gelir ve siz bu evrene ne verirseniz bir şeklide size geri dönüp gelecektir.

Karşılaşılan sorunlar kesinlikle sorun değildir, sistemin bir parçasıdır. Şikayet üretmek yaşama mahsus değildir, herkes şikayet üretir ancak herkes çözüm geliştiremez. Yeterki isteyin her taraf mum olur yanar tüm karanlıklar aydınlanır, çünkü insan inandığıdır ve asla inandığının dışına çıkmaz, ne istediğinizi çok net biliyorsanız evren size yardım etmek için bekleyecektir bundan hiç şüpheniz olmasın     Hardware Tİm Burak
ERKAN MAKİNA / ALİ ERKANKapat