Bedenin Ruhla Hesabı
Bedenin Ruhla Hesaplaşması

Ben şimdi gideceğim, kimseyi üzmeden, sade ve basit. Sonra birilerini bekleyeceğim orada, amansız bekleyiş olacak bu. Dünya"da biçare kaldığım günlerde gölgemle konuştuğum gibi arayacağım seni. Seni beklerken hiç sevmediğim dikenli kaktüstler çıkacak yoluma, yine huzursuz edecekler beni.

Ben şimdi gideceğim, kimseyi üzmeden, sade ve basit. Sonra birilerini bekleyeceğim orada, amansız bekleyiş olacak bu. Dünya"da biçare kaldığım günlerde gölgemle konuştuğum gibi arayacağım seni. Seni beklerken hiç sevmediğim dikenli kaktüstler çıkacak yoluma, yine huzursuz edecekler beni. Ruhum sıkılacak, gözlerim ağarlaşacak, dizlerim uyuşacak. Başka yerlere gitmek isteyeceğim, yalnızca kendimi götürmeyi arzulayacağım. Düşüncelerimi, fikirlerimi,duygularımı, aşklarımı, özlemlerimi, sevgilerimi, nefretlerimi, intikamlarımı, kinlerimi, küskünlüklerimi, hınçlarımı, gerginliklerimi yanıma almayacağım. Onları sizlerin yanına bırakacağım, ben yeteri kadar taşıdım onları gücüm yetmiyor artık.

 

           

 

Takaatimin kalmayışını kalbimin atmak yerine durmayı tercih etmesinden, topuklarımın yere basma güçsüzlüğünden anlıyorum. Yoruluyor insan zamanla, gülü kokluyorsun gül kokusu alamıyorsun, bir papatyanın gözündeki parıltıyı görmek istiyorsun ona ulaşacak dermanı kendinde bulamıyorsun, yalnızca hayallerini süslemesine tanık oluyorsun.

 

 

Bulutlara süzülen kuşlar  kadar  hürüm demek istiyorsun, yere göğe sığmayacak şekilde kanatlarını açmayı hevesliyorsun. Birisi geliyor kanadını kırıyor, yine üzülmüyor, iyileşmeyi bekliyorsun. Aradan vakit geçiyor, boşlukta kendini arıyorsun. Tüm çaresizliklerin boyunduruğunda yeni ümitlerin yeşermesini şuursuzca arzuluyorsun.

Aslında ne yaptığını veya ne yapmak istediğini kendinde bilmiyorsun. Oradan oraya sürüklenmekten hayatının normal halinin bu olduğunu zannediyorsun.

 

 

Bazısına göre tehlikeli olan sende sükunet oluyor, gizemli olan sende şeffaflık, tutsaklık olan özgürlük, yasak olan aşk…

 

 

Şimdi düşünüyorumda kendi kendime, ne garip adamsın diyorum sessizce benliğime. Kendimle başladığım yazımı seninle bitiriyorum, oysa biz hiç ayrı olmadık ki, hep sen bendin bende sen.

 

 

Ruh ve beden iki ayrı tanımın farklı dimaları.Mutsuzluğun ebedi mutluluğa döndüğü an"a şahit oldum sizi tanıyınca, kaybolmayan yıllarımın hayali mimarı özüme öpücükler.Hardware TİM Burak
ÜÇKAR SÜT GIDA VE ZİRAİ ÜRÜN. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.Kapat