Pardus İşletim Sistemi
Pardus 2007.3 Lynx lynx

Pardus’la yeni tanışanlar ve yenilik bekleyenler için tüm geliştiricilerolarak iftiharla sunarız ki, karşınızda 2007.3 Lynx lynx!

Dünyanın dört bir yöresinde en çok rastlanan ve tanınan kedigillerdenbiri olan Vaşakların coğrafyamıza özgü bir alt türü Lynx lynx bu kezgüncelleme sürümümüze ismini veriyor.

Bilinçsiz avcılık nedeniyle balkanlar ve avrasyada sayıları dramatikbiçimde azalan vaşakların Türkiye’de sayıları öyle az ki, vahşi yaşamortamında görüntülenebilmiş tek bir vaşak bulunuyor.

Pardus 2007.3 Lynx lynx, bu kediciğin görüntüsü eşliğinde çok sayıdayenilikle geliyor.

Pardus teknolojilerindeki en önemli değişiklik sizi daha iyi tanıyanAğ yöneticisi. Yeni ağ yöneticisi o an bulunduğunuz mekandaki bağlantılardanbiri sizin profilleriniz arasındaysa otomatik olarak onu kullanmayabaşlayabiliyor. Sistem çekmecesinde bulunan ağ bağlantı simgesi de artıkçok daha fazla bilgi sunuyor.

PiSi’de yapılan bir çok iyileştirme sonucu varılan performans yanındakurulum aracı YALI da artık kullanıcıların disklerini seçmelerinde veseçilen disklerin açılabilir olup olmadığını belirleme olanaklarıylagüncellendi.

Bir çok popüler yazılımın en güncel sürümlerini de içeren Pardus 2007.3Lynx lynx ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler ve Kurulan ya da Çalışansürümleri indirmek için her zamanki gibi;

ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2007.3/

adresine başvurabilirsiniz.

Problem yaşamamak için CD ‘leri DAO modunda ve en fazla 16x hızındayazmanızı tavsiye ediyoruz.

-->
ERKAN MAKİNA / ALİ ERKANKapat