Trojan 2
Trojan.BAT.DelSys.ai

Trojan.BAT.DelSys.aiDiğer versiyonları: .bg, .fy, .l, .sd, .se, .sk, .sv, .sy, .uo Diğer isimleri : Trojan.BAT.DelSys.ai (Kaspersky Lab) is also known as: Bat/qd197 (McAfee),   Trojan Horse (Symantec),   Troj/Delsys-U (Sophos),   BAT/DelSys.U* (RAV),   BAT_DELSYS.AI (Trend Micro),   BAT/DelSys@troj (FRISK),   BV:Malware (ALWIL),   BAT.Trojan.DelSys.M (SOFTWIN),   Trojan Horse.LC (Panda),   BAT/DelSys.AI (Eset)Tanımlanma tarihi: 14.11.2007Davranış: Trojan

Teknik detaylar:Bu trojan bir kötü niyetli payload’dır. Trojan bir BAT dosyasıdır ve boyutu 3063 Bytedir.

Zarar:Trojan büyük sayıdaki sistem dosyasını C:Windows, Ñ:WINDOWSSYSTEMVmm32, C:WINDOWSCOMMAND ve  C:WINDOWSSYSTEM konumlarından silecek ve değiştirecektir. Trojan C:PROGRA~1WINAMPPluginsavs ewpicksSa fe ojinal dosyalarını kaydeder.

Temizleme:Sisteminizdeki antivirüs yazılımı varsa update yapın yada KAV antivirüsü sisteminize kurun. Eğer herhangi bir yazılım yüklü değil ise manual olarak temizlemek için aşağıdaki işlemleri yapın.

1- Orijinal Trojan dosyasını silin.

2- İşletim sisteminin dosyalarını onarın bunun için Sorunlar-Çözümler (sayfa3) başlığına, nasıl yapıldığına dair bilgi eklemiştim yada şu yöntemi deneyin Başlat >> Çalıştır >> Sfc /scannow yazıp enterların sizden XP CD si istediğinde Cd sürücüsüne yerleştirin.  Sistem dosyaları onarılacaktır.

3- Antivirüs yazılımınızı update yapın ve sistemi tekrar taratın.

TelcisanKapat