Kütahya Tavşanlı Atatürk Lisesi
Kütahya Tavşanlı Atatürk Lisesi

OKULUN TARİHÇESİ

     

             1943 yılında Kaymakam Merhum Ali AKSEVEN, Belediye Başkanı MerhumTahsin BURUK, Ziraat Bankası Müdürü Merhum Celal BANER" den oluşan kişiler biraraya gelerek Tavşanlı Güzelleştirme Derneğini oluşturdular. Bu Dernek vasıtasıyla şimdiki Dumlupınar Üniversitesine bağlı Tavşanlı Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılan binanın yapımı iiçin faaliyete geçtiler.           

             İnşaat hemen her gün Kaymakam Ali AKSEVEN tarafından takip edildi. Esnaf, çiftçi ve diğer insanlar ellerinden gelen imkanlarla inşaatta çalıştılar veya yardımda bulundular. İnşaata gelir sağlamak üzere tiyatro, müzik gibi eğlence günleri bile düzenlendi. Bu yoğun çalışmalar sonunda Ortaokul binası 89 günde bitirildi. Ancak o yıl öğretmen verilmediği için eğitim-öğretime 95 öğrenci ile 1944-1945 döneminde başlanıldı.

             Ortaokul binasından sonra; devletin, halkın, çeşitli kurum ve kuruluşların desteği ile aynı şekilde lise binası da bitirilerek 1966-1967 öğretim yılında Tavşanlı Atatürk Lisesi adıyla bugünkü Fatih İlköğretim Okulunun bulunduğu 14 Derslikli binada lise eğitimine başlandı. Atatürk Lisesi 21 Derslikli olarak inşaa edilen yeni binasına ise 1999-2000 öğretim yılının başında taşındı. halen bu binada eğitim ve öğretimini sürdüren okul ikili öğretim yapmaktadır.

              5 Temmuz 2005 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı oluru ile TAVŞANLI ATATÜRK ANADOLU LİSESİ olarak 2005-2006 Öğretim yılında eğitim öğretime başlamıştır.

 

 

Misyonumuz

Biz Atatürk Anadolu Lisesi olarak, bütün öğrencilerimize, yaşam kalitelerini arttırıcı bilgi ve beceriye sahip olabilecek eğitim ve öğretimi vermek için varız.

 

Vizyonumuz

Eğitimde daima öncü ve örnek olmak

 

TAVŞANLI ATATÜRK ANADOLU LİSESİ

ADRES:

                                                             

Durak mahallesi Işıkveren cadddesi

                                                                                                              Tavşanlı                                          

                      

TELEFONLAR:

    

Santral: 0 (274) 6141400

Müdür: 0 (274) 6141034

Fax: 0 (274) 6146161

E-MAİL 

tavsanli@ataturk-lisesi.k12.tr

 

 

Ozan MakinaKapat