Kütahya Hüsnü Kişioğlu Lisesi
Kütahya Hüsnü Kişioğlu Lisesi  

Hüsnü Kişioğlu Lisesi, 1989  yılında ortaokul, 1998 yılında da ilköğretim okulu, 2004 yılında da Lise olarak eğitim öğretime başlamıştır.Bina, 1989 yılında Milli Eğitim  Müdürlüğü tarafından yaptırılmıştır.Hüsnü KİŞİOĞLU, bir dairesini Milli Eğitim Müdürlüğü"ne lojman olarak bağışlamıştır.O sene yapılmakta olan bu okula da bu hayırseverin adı verilmiştir.1999 yılında Hüsnü Kişioğlu"nun katkılarıyla bahçeye çok amaçlı bir salon yapılmıştır. Hüsnü Kişioğlu, 2001 yılında vefat etmiştir; evlatları okulumuzla gönül bağlarını  koparmamışlar, çeşitli katkılarıyla babalarının  hayır anlayışını devam ettirmektedirler.

Okul, Milli Eğitim Bakanlığı"nın, 22.06.2004 tarih ve 05573 sayılı oluruyla "Hüsnü Kişioğlu Lisesi" adıyla  liseye dönüştürülmüştür. Şu anda 321 öğrenci, 13 şubede eğitim ve öğretim yapmaktadır. Müdür, müdür yardımcısı, memur, 19 öğretmen ve 3 hizmetli ile hizmet vermeye devam etmektedir.5 şube 9.sınıf, 3 şube 10.sınıf ve 5 şube de 11.sınıfta öğrencilerimiz eğitimlerini sürdürmektedirler.İlk mezunlar, 2006-2007 öğretim yılı sonunda verilmiştir.İlk mezunlarımızdan 16 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir.

         Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarları en son teknoloji ile kurulmuş olup öğrencilerimizin kulanımındadır.Okul kütüphanesi de yeni düzenlenmiş ve her gün Okul Kütüphanecilik Kulübünce öğrencilerimize hizmet vermektedir. 

Vizyonumuz

Kendini sürekli  yenileyen,okuyan,inceleyen araştıran,analiz ve sentezler yapabilen nesillerin yetiştiği…

Butun ogrencilerin akla ve ilme dayalı eğitim ortamında,hayata ve bir üst öğrenime  hazırlandığı;dünü bugüne, bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu yönetici,öğretmen,personel,öğrenci ve velilerin elbirliğiyle çevrede model okul olmaktır.

 

Misyonumuz

Ülkemizin insan yetiştirme politikalarının temel kaynağı ve liderliği olarak;Ulu Önder Atatürk’ün “İleri,Mutlu ve Güçlü Büyük Türkiye” ideline ulaşmayı hedefleyen,Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde;kendisiyle kültürüyle ve kimliğiyle karışık nesiller yetiştirmektir.

İLETİŞİM

 

ADRES : Yenidoğan Mah. Gezek Sok. KÜTAHYA

TEL : 0274 2715515

FAKS : 0274 2715444

E-POSTA : husnukisioglulisesi@gmail.com

 

ÜÇKAR SÜT GIDA VE ZİRAİ ÜRÜN. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.Kapat