Malatya metin Emiroğlu Lisesi
Malatya metin Emiroğlu Lisesi

METİN EMİROĞLU LİSESİ  (1989)

           

Okulun Adı   : METİN EMİROĞLU LİSESİ

Amaçları        : 1739  Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu doğrultusunda öğrenci yetiştirmek.

Şekli               : Gündüzlü tek tedrisat, öğleden sonraları 1998 yılından itibaren komşumuz   olan 100. Yıl İlköğretim Okulu okulumuz binasını kullanmaktadır.

Müdürü          :Kurucu Müdür Ziya YAKICI (1989-1992), M.Yalçın ÖZKUL1992-1996),

                          Bayram DUYMUŞ ( 1996 - )

Okutulan Yabancı Dil : İngilizce

Kütüphanedeki Kitap Sayısı : 700

 

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

            Okulumuz 1989-1990 eğitim-öğretim yılında Sayın Metin Emiroğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı dönemlerde çevrenin ihtiyacına binaen  diğer liselerin de bu yerleşim yerine çok uzak olması nedeniyle binanın bulunduğu alanda birkaç eski yapının istimlakı sonucunda  beş katlı okul binası süratle inşa edilerek eğitim- öğretim hizmetine yine Sayın Bakanımız Metin Emiroğlu tarafından 1989-1990 eğitim-öğretim döneminde görkemli bir törenle açılmıştır.

Böylece bu semtte bulunan lise öğrencileri okulumuza kazandırılmıştır. O dönemde  okulumuza lise ve orta okula 700 öğrenci kaydolmuştur. O yüzden bugüne kadar okulumuzda üç müdür görevlendirilmiş, şu anda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 33 öğretmen, 1 memur, 1 gece bekçisi ve beş yardımcı personelle  görev yapmaktadır. Ayrıca okulumuzun yakınında bulunan 100. Yıl İlköğretim Okulu’nun okul binası yeterli olmadığından Metin Emiroğlu Lisesi binasını, öğleden sonra, ilköğretim uygulamasına geçildiğinden bugüne kadar okulumuz müşterek kullanılmaktadır.

Yıllar itibarı ile ilde veya il dışında yapılan sportif yarışmalarda okulumuzun birçok başarıları mevcuttur. Ayrıca üniversiteye öğrenci yerleştirmede de oklumuz başarılıdır.

 

Okulun Öğrencileri : Gündüzlü-Karma

Okulun Seçmeli Dersleri : Müzik, Beden Eğitimi

VİZYONUMUZ

               Öğrencilerimizi geçmişten geleceğe köprü kurarak

Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda

Atatürk ilke ve inkılâplarını kabullenmiş, geçmişini bilen ve öğünen,

geleceğe koşan, kendine güvenen, gelişen teknoloji ile hareket eden, bilen ve uygulayan,

çok çalışan, ailesini, yurdunu, milletini ve tüm insanlığı seven, inançlı, iyi ve güzel değerlerin peşinde giden birey olarak yetiştirmek. Bu amaca ulaşma yolunda devletimizin ve kendi imkanlarımızı elimizden geldiğince artırarak kullanmaya çalışmaktır.

 

İletişim:

Adresi            : Taştepe Mahallesi, No: 62/Malatya

Telefon No     : (422) 3610421

 

ÜÇKAR SÜT GIDA VE ZİRAİ ÜRÜN. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.Kapat