Manisa Kırkağaç Eczacı Engin Ümmetoğlu Lisesi
Manisa Kırkağaç Eczacı Engin Ümmetoğlu Lisesi

Okulumuz Kırkağaç Lisesi 1974 yılında eğitim öğretime 6  derslikli olarak açılmış olup, zaman içerisinde öğrenci sayısı  çoğaldığından derslik sayıları yetersiz duruma düşmüş ve bazı bölümler dersliğe dönüştürülmüştür. Bina zaman süresi içerisinde yıpranmış, tadilat geçirmiş buna rağmen ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir. Yeni bir binaya ihtiyaç duyulmuştur.

İlçemiz hayırseverlerinden Ecz. Engin Ümmetoğlu okul bahçesi içerisine "Eğitime %100 Destek Kampanyası" çerçevesinde 18 derslikli bir bina yaptırmış, 2004-2005 Eğitim Öğretim yılında bina tamamlanarak öğretime açılmıştır. Okulumuzda normal eğitim yapılmaktadır. Okulumuzda bir kütüphane bulunmakta olup, kütüphanemizde 7800 kitap mevcuttur. Okulumuz kaloriferli olup,1 Müdür,2 Müdür Yardımcısı, 22 Öğretmen, 1 Memur, 2 Hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuzda bilgisayar teknoloji sınıfı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olup, ek binamızda  1 Fizik Laboratuarı,1 Biyoloji-Kimya Laboratuarı bulunmakta olup,araç gereç açısından malzeme sıkıntısı yoktur. Okulumuzda 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında 334 kız, 170 erkek öğrencimiz olmak üzere toplam 504 öğrencimiz eğitim öğretim görmektedir.

 

MİSYON

 

Çağın gereklerini yakalamış, üniversite veya gerçek hayatta zorluk çekmeyecek biçimde bilgiyle donatılmış, vatandaşlık bilincinde olan ve bunun gereklerini yerine getiren iyi bir insan, iyi bir vatandaş olan bireyler yetiştirmektir

 

VİZYON

Kendi kültür değerlerine saygılı ve onlara sahip çıkan, okulunu ve ülkesini en üst seviyeye çıkarmak için birlik ve beraberlik içinde aydınlık yarınlara ulaşmaktır.

 

İletişim

MANİSA KIRKAĞAÇ

Kırkağaç Eczacı Engin Ümmetoğlu Lisesi

Telefon:236 588 10 37

Fax       :236 588 46 06

ÜÇKAR SÜT GIDA VE ZİRAİ ÜRÜN. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.Kapat