Konuk'tan Üreticiye 427 Milyon TL

KONUK'TAN CAN SUYU 427 MİLYON TL...

Zor durumda ki çiftçiye nefes aldırırken piyasalara da hareketlilik getirdi…

Üreticilerin zor günlerinde hep yanında olan ve her fırsatta destekleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk Pancar Bedelleri ödemelerini yine erkene çekerek hem sıkıntıda ki çiftçinin imdadına yetişti, hem de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle kan ağlayan ekonomiye sıcak para akışı sağlayarak büyük rahatlama getirdi.

Gübre, tohum, mazot gibi tarımsal desteklerin yanı sıra nakdi avans, kömür, şeker gibi destekleri ile çiftçilerin ayakta kalmasını sağlayan Konya Şeker çiftçinin sıkıntıda olduğu her zaman yanında olma geleneğini bu yıl da sürdürerek 427 milyon lira tutarında ki pancar bedeli ödemelerini erkene aldı.

Konya Şeker’in büyümesini son 8 yılda rekor düzeye çıkaran ve kurumu önce ulusal oyuncu daha sonra da dünya oyuncusu haline getiren Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, üreticileri ciddi anlamda desteklediklerini, gübre, tohum, akaryakıt ve nakdi olarak sürekli katkı verdiklerini belirterek, “Ürettiğinden başka geliri olmayan çiftçiyi bir yönetici olarak desteklemek bizim ilkelerimiz arasındadır. Biz, üreticimizden aldığımız gücü yine onlarla paylaşarak hep birlikte büyümemizi sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam edeceğiz” dedi.

 

 

Ozan MakinaKapat