Planet Malaksör Makinaları

İlan Sahibi
Sözer Makina
Türkiye / Kocaeli (İzmit) / Dilovası
İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-9798
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :138.000 TL
Üretim Tipi :Marka
Üretici :Sözer Makina
Model : 2017
Üretim Yılı :2017
Revizyon Var mı? :Yok
Görüntülenme :2963
Güncellenme Tarihi :31 Oca 2017
KULLANIM ALANLARI :

Planet malaksör mikserler genelde orta yoğunlukta viskozitelere sahip yapı kimyasallarının (her türlü macun, pasta, contalama ve sızdırmazlık komponentleri, yapıştırıcı, plastisol vb.) üretiminin yanı sıra, eczacılık ve gıda sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır.

TASARIM :

Planet karıştırma sistemine sahip bu makinede kendi ekseni etrafında dönmesine ek olarak, yukarıda bağlı olduğu bloğun da dönmesiyle kazan içerisinde gezerek karışım yapan iki adet karıştırma mili vardır. Bu miller üzerinde çeşitli açılarla yerleştirilmiş kanatlar yardımıyla ürünün kazan içerisinde yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya hareketi ile çok kısa sürede efektif ve homojen karışım sağlanmaktadır. Karıştırma millerinin haricinde, sıyırıcı kol da kazan cidarına yakın bölgelerdeki ürünün ortaya çekilmesinde büyük avantaj sağlamaktadır.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Makine, elektro-hidrolik sistemli olarak kendi gövdesi üzerinde kalkıp inme özelliğine sahiptir. Gövde ve kafa grubu komple çelik döküm olduğundan son derece kuvvetli bir yapıya sahiptir. Karıştırma devri standart olarak 0-80 devir/dakika aralığında hız kontrol konvertörü ile kademesiz olarak yapılabilmektedir. Sıyırıcı kol kenarında ve en alt karıştırma kanatlarında bulunan kimyasal maddelere dayanıklı polietilen malzeme ile yan cidar ve kazan tabanı sıyırma sağlanmaktadır. Karıştırma milleri birbirlerine zıt yönde döndüğünden, ürünü ısıtmadan homojen olarak karışım sağlanmaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof, vakum, yarı veya tam otomatik reçete kontrol sistemi, PLS kontrol sistemi opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

 
Makinecim Reklam Ver
Makinecim Reklam Ver
ÜÇKAR SÜT GIDA VE ZİRAİ ÜRÜN. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.Kapat