B5A Sıvı Organik Gübrenin Kardeşi Anatolia Çok Daha Güçlü Olarak Satışa Sunulmuştur..

İlan Sahibi
Yıldız Tarım
Türkiye / Gaziantep / Sahinbey
İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-5361
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :65 TL
Üretim Tipi :Marka
Revizyon Var mı? :Yok
Görüntülenme :624
Güncellenme Tarihi :29 Oca 2017

B5A SIVI  ORGANİK GÜBRENİN ÖZELLİKLERİ

 

1)      B5A tamamen ekolojik ve bitkiseldir orijinlidir.  (B5A yapımında tamamen bitkisel  ve organik maddeler kullanılmıştır.)

2) B5A yapımındaki özel formülü nedeni ile toprakta ve bitki özündeki  etkisini  en kısa sürede gösteren tek organik gübredir.

3) Dünyada başka muadili veya emsali yoktur. Çünkü

A: Toprağın organizmal ve mikroorganizmal  canlılığı artırır.

B: Toprağın organizmal ve mikroorganizmal  canlılar tarafından işlenmesini saglar.

C:  Topraktaki canlı organizmaların artırılması toprağın doğal olarak gübrelenmesi demektir. Örneğin bir solucanın bir yılda işlediği toprak  miktarı bir traktörün bir saatte işlediği toprak miktarına eşittir.

4) Toprakta yıllardır bilinçsizce kullanılan kimyasal gübreler  nedeni ile birikmiş olan kimyasalların parçalanmasını hızlandırılarak kimyasal birikintinin önüne geçer .

5) Dünyada en kısa sürede organik ürün alınmasını sağlayan  tek organik gübredir.

6) En kısa sürede organik tarıma geçişi sağlayan alternatifsiz tek organik gübredir.

7) Az veya çok kullanımda kesinlikle bitkiye zarar vermez.

8) Toprağın su seviyesini en aza indiren tek organik gübredir.

9) Bitkinin sıcağa ve soğuğa karşı mukavemetini  artıran ilk ve tek organik gübredir.

10) Bitkinin kimyasal   etmenler dahil her türlü gelişimine ket vuruşu etmenleri  ortadan kaldırır.

11) Gübre kullanımında çok çeşitliliği ortadan kaldıran tek gübredir. Hem kök hem yaprak hem de   ürün gelişimi için kullanılabilir.

12) Dünyada alt ve üst gübre olarak ve her türlü bitki ve ağaçta kullanılabilen tek organik gübredir.

13)  B5A DÜNYADA TARIM SÖKTÖRÜNDE YAPILAN VE YAPILMIŞ OLAN EN BÜYÜK  BULUŞTUR.


B5A SIVI ORGANİK GÜBRE
Dünyada bir takım buluşlar vardır ki olmazsa olmazlardandır.Taş devrinde ateşin bulunuşu,tekerleğin bulunuşu,yazının bulunuşu,elektriğin bulunuşu,suyun kaldırma kuvvetinin bulunuşu gibi;dünyadaki her şeyi yönlendiren,yaşayan her varlığın ister istemez kabul etmek zorunda olduğu buluşlardır.
Aşağıdaki sebeplerden dolayı dünyada tarım sektöründe bir takım arayışlar oluşmaya başlamıştır
 B5A SIVI ORGANİK GÜBRE

Dünyada bir takım buluşlar vardır ki olmazsa olmazlardandır.Taş devrinde ateşin bulunuşu,tekerleğin bulunuşu,yazının bulunuşu,elektriğin bulunuşu,suyun kaldırma kuvvetinin bulunuşu gibi;dünyadaki her şeyi yönlendiren,yaşayan her varlığınister istemez kabuletmek zorunda olduğu buluşlardır.
Aşağıdaki sebeplerden dolayı dünyada tarım sektöründe bir takım arayışlar oluşmaya başlamıştır.
 

            NEDİR BU SEBEPLER

Öncelikle ozon tabakasının yırtılmasıyla başlamıştır.Kutuplardaki buzulların erimesi ile küresel ısınma etkisini, göstermiştir.Yer altı sularının çok derinlere inmesi,düzensiz yağışlar,afet düzeyindeki normal dışı olaylarla sık karşılaşılmaya başlanmıştır.
Bu olayların oluşmasında her sektörün payı mutlaka vardır.Sınayi atıklar,kimyasal atıklar  vs.Şu anda da küresel ısınmada en büyük payda %87 ile kimyasala dayalı tarım ve yanlış tarım uygulamaları gösterilmektedir.Tarla açımı için orman yakma,fazla ürün için kimyasal gübrelerin aşırı kullanılması,kimyasal tarım ilaçlarında aşırı çoğalma v.s.
En önemlisi son iki yılda kanser vakalarındaki artış(2007 hariç)%339 oranındadır.Nasanın yaptığı araştırmalara göre 30 yıl sonra Türkiye tamamen çöle dönüşecek..Son 10 yılda binlerce dekar arazinin kullanım dışı kalması,Nevşehir topraklarının tarıma kapanması,Niğde;Afyon;Konya  gibi bir çok bölge topraklarının risk altında olması gibi:Türkiye tarımında topraklar o kadar kirlendi ki,organik tarım yapılması hemen hemen imkansız halde.Topraklarda organizmal (solucan,böcek,kuş,vs.)ve özellikle mikrooganizmal yaşantı hiç kalmadı.Dağdaki ve ormandaki toprak giderek zenginleşirken zirai alanlar neden fakirleşiyor?Normalde bir bitki topraktan aldığı enerjinin %3 ile %15  gibi bir miktarını ürüne ve büyümeye harcar.Kalanını anız yaprak dökümü ve bitki artıkları ile iade eder.Oysa bir bitki topraktan aldığı enerjinin 3 katından fazlasını güneşten alır.Yani ekolojik dengede toprağın verimsizleşmesi imkansız ötesidir.Tarımda  kullanılan kimyasal gübre ve ilaçlar topraktaki mikroorganizmal canlıların da sonunu getirdi.Toprağa geri dönen organik ve inorganik maddeler artık parçalanamıyor,mineral tuz,kireç vs. gibi birikmektedir.

Günümüzde Türkiye ve dünya toprakları dolaylı ve dolaysız olarak sürekli kirlenmektedir. Sınai artıkları, partiküler, kimyasallarla toprak ıslahı çalışmaları toprağı geri dönüşü olmayan bir yola sokmuştur.
Örneğin 1 lt suya 20 gr deterjan koyup toprağa attığımızda toprak 23 yılda kendisini renatüre(tamir) etmektedir. Yapılan kirletme çalışmalarının vehametine bakıldığında Dünyada ilk olarak ülkemizde firmamızca üretilen B5A’nın önemi ortaya çıkmaktadır.

1 lt B5A 6500 metre kareye yetebilecek güçtedir. Aerobik ve Anerobik (hava ve su içinde) solunum yapabilen bakteri ve PPLO (mikro plazma) türevlerinden oluşmuştur. PPLO ve bakterilerin dipeptit-tripeptit-polipeptit, protein zincirleri ile desteklenerek yaşam süreçlerini uzatma esasına dayanan bir sistem içerisinde konuşlandırılmıştır. Yaklaşık olarak 11 çeşit bakteri ve PPLO sayısı tespit edilemeyen spesifik antikorlar içeriktedir

B5A SIVI ORGANİK GÜBRENİN ÖZELLİKLERİ

B5A grubu mikroorganizmal toprak solüsyonları;
En kısa sürede toprağı ıslah etme özelliğine sahiptir.
Yıllardır kullanılan kimyasal Aktivatör ve tarım ilaçları birikintilerini içeriğindeki özel mikroorganizmaların aktivasyonu (faaliyeti) ile yok eden dünyadaki tek üründür.
Her türlü toprakta ve her türlü bitkilerde ekolojik ve organik ürün alınmasını sağlar
Toprağınızın su kaybını en aza indirger.Her yıl azalan ürününüzde % 28’lere varan artış sağlar. Her yıl %20 ile %38 artan gübreleme harcamalarınızı yarıya düşürür.
Bitki ve ürün gelişimini hızlandırarak zaman ve enerji tasarrufu sağlar.
Bitki ve ürünün soğuğa ve sıcağa karşı direncini arttırır.
Toprağı sürekli aktivasyonda tuttuğu için nadas ve diğer toprak dinlendirme ihtiyacını ortadan kaldırır.
SERTİFİKALARIMIZ
ISO 9001 Belgesi
Organik Gübre Tescil Belgesi
İşyeri Açma Ve Çalıştırma Ruhsatı
Düzen Norvest (Mikrobiyolojik) Analiz Raporu
Düzen Norvest (Kimyasal) Analiz Raporu
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Lisans Belgesi
 

ORGANİK TARIMIN DOĞUŞU
Tarımsal üretimde kullanılan kimyasalların (ilaç, gübre gibi) olumsuz etkilerinin insan ve toplum sağlığı üzerindeki zararları artarak kendini hissettirmeye başlamıştır. Tüm bu olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması amacı ile kimyasal gübre ve tarımsal savaş ilaçlarının hiç ya da mümkün olduğu kadar az kullanılması, bunların yerini aynı görevi yapan organik gübre yöntemlerinin alması temeline dayanan ekolojik tarım sistemi geliştirilmiştir. 2008’den itibaren kimyasal gübre kullanımı yasaklanacaktır.

 
Makinecim Reklam Ver
Makinecim Reklam Ver
TelcisanKapat