Kapat

Ir Şoklama Ünitesi

İlan Sahibi
Süper Çelik Eşya Sanayii
Türkiye / İstanbul / küçükköy
İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-114290
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :Görüşülür
Üretim Tipi :Özel Üretim
Revizyon Var mı? :Yok
Görüntülenme :944

Ünite teknik özellikleri :
Şoklama ünitesinin dış gövdesi 350 mm. Genişliğinde dkp sactan mamul olup toz boya ile boyalıdır. Rezistansların bulunduğu iç kısım ise Cr-Ni paslanmaz çeliktir. Isı yalıtımı yüksek yoğunluklu taş yünü ile yapılmıştır. Gövde üzerinde, ilk malzeme geçişini sağlamak ve arıza durumunda rezistanslara kolay müdahale etmek amacıyla konulmuş yukarı doğru açılabilen bir kapak mevcuttur. Gövdenin her iki yanında bulunan kapaklar çalışma sırasında malzemenin genişliğine göre max. 150 mm.'ye kadar ayarlanabilir. Ürün akışı esnasında yan kapakların önlerinde bulunan yatay ve dikey makaralar vasıtasıyla ünite içi yükseklik ve merkezleme ayarı yapılabilir. Gövdenin üst ve alt kısmında soğutma amaçlı birer fan mevcuttur. Ünite yüksekliği, muhtelif bant yüksekliklerine uygun olarak 900 mm. İle 1250 mm. Arası kolayca ayarlanabilir. Isıtma sistemi, ünite içerisinde bir dörtgen teşkil edecek şekilde üçlü gruplar halinde konulmuş 750 watt gücünde 12 adet IR Seramik rezistanstan oluşmuştur ve toplam 9000 watt gücündedir. Sistem trifaze ceryan ile beslenmektedir. Ünitede kullanılan tüm kablolar silikondur. Seramik ısıtıcıların yüzeysel sıcaklığı max. 400 ºC'dir. PID Isı kontrol sistemiyle uygun bir değerde ısı kontrolu sağlanabilir. Şoklama işleminde genelde yan yana iki ünite kullanılır. Gerektiğinde ünite adedi artırılabilir. 

Seramik Gövdeli IR Isıtıcılar Hakkında Teknik Bilgi :
Tüm kızılötesi kaynaklar tek bir dalgaboyu değil, bir dalgaboyu dizisi yayarlar. Kontrol edilebilen yüzey sıcaklığı, yayılan bu dizideki en üst dalgaboyunu oluşturur. Seramik kılıf zararlı dalgaboylarınının ışımasını engelleyerek kanserojen etkiyi ortadan kaldırır. Bu nedenle gıda ve tıp sektörünü içeren uygulamalarda da emniyetle kullanılabilir. Çabuk ısınırlar. 400 ºC yüzey sıcaklığına ulaştığında gövde içi rezistans ısısı 700 ºC kadardır. Seramik kılıf sayesinde rezistans korozif etkilerden korunur, bu nedenle uzun ömürlüdürler. Kızılötesi ışık hava ıçerisinde bulunan su buharı ile karbondiyoksit parçacıkları tarafından emilse de kaybolan kızılötesi enerji miktarı çok azdır. Hava ısıtılmadığından dışa dönük bir enerji kaybı da oluşmaz. Kızılötesi ışık parlak metal yüzeyler üzerine uygulanmaz. Uygulanması halinde kızılötesi ışımanın hemen hemen tamamı metal yüzeyden yansıyacak ve metal hiçbir zaman istenilen sıcaklığa ulaşamayacaktır. İçbükey yapıdaki kızılötesi seramik ısıtıcılar malzeme üzerine yoğun ve etkili bir sıcaklık yayarak dış yüzeyde sertleşmiş ince bir tabaka oluşturur. Bu sebeple gaz çıkışı, sivilcelenme, form bozuklukları gibi problemler ortadan kalkar. Yüzey, düzgün ve parlak bir görünüm alır, kauçuk hafifler, imalat hızı artar, malzeme ve zamandan tasarruf sağlanmış olur.

 

 

Yangın tehlikesi :
Seramik ısıtıcıları, yanıcı malzemelerin yakınında veya patlama riski olan atmosferik ortamlarda çalıştırmayın.

Elektrik şoku tehlikesi :
Seramik ısıtıcıları çalıştırmadan önce elektrik bağlantısının doğru yapıldığından emin olunuz. Servis öncesinde elektrik bağlantısını kesiniz ve uzman kişilere bakım yaptırınız.

Ciddi yanık tehlikesi : Seramik ısıtıcılar yüksek sıcaklıklarda çalışırlar. Sıcakken dokunmayınız, ünite içerisine elinizi sokmayınız.

Seramik ısıtıcıları ,belirlenmiş voltajın dışında veya 400 ºC üzerindeki yüzey sıcaklıklarında çalıştırmayınız.