4 M³ Yem Karma Ve Dağıtma Römorku

İlan Sahibi
Konya Anadolu Tarım Makinaları
0332 248 82 52
0533 161 68 32
Türkiye / Konya / Selçuklu
İlan Bilgileri
İlan Kodu :M-104973
İlan Türü :Satılık - Sıfır
Fiyat :19.000 TL
Üretim Tipi :Marka
Üretici :anadolu makina
Model : biomix
Üretim Yılı :2016
Revizyon Var mı? :Yok
Görüntülenme :7768
Güncellenme Tarihi :03 Oca 2017

Makinenin amacı; değişik yem maddelerini homojen bir karışım haline getirmek ve bu karışımı hayvanlara eşit bir şekilde dağıtmaktır. Karılan yemin sindirimi kolay ve besleyicidir. Hayvanların et ve süt verimlerinde gözde görülür bir artış sağlanır. Römorkta hazırlanan yem (rasyon); elle karılan yemlere göre daha homojen olur. Bu; hayvanın, yemi daha iştahlı yemesini sağlar. Yem karma römorkuyla hazırlanan yemi tüketen hayvanları aynı oranda ve aynı homojenlikte yem tüketeceğinden et ve süt verimleri de birbirine denk olacaktır.

Makine, kıyıcı bıçakları vasıtasıyla, lifli yem maddelerini kıyar. Üzerinde bulunan karıştırıcı helezonlar vasıtasıyla kıyılan jifli yem maddelerini diğer yem metaryelleriyle karıştırarak homojenliği sağlar. Bu sayede; lifli yemlerin sindirilmeden dışarıya atılması engellenmiş olur. Kısacası; yemden üst düzeyde faydalanılmış olunur. Yem maddelerinin römorka,kolay yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlamak amacıyla, isteğe bağlı olarak yükleyici freze, hidrolik arka kapak, çift taraflı boşaltma bandı gibi ekipmanlar römorka takılabilir. Ayrıca isteğe bağlı olarak dijital tartı, park ayırıcı krikosu da ilave edilebilmektedir.
Römork, traktöre çeki sistemiyle bağlanır. Römork, hareketi traktör kuyruk milinden alır. Üzerinde bulunan hidrolik sistemler, kullanıcıya kadar uzanan ergonomik kumanda kolları vasıtasıyla rahatlıkla kullanılabilmektedir, isteğe bağlı olarak elektrik motorlu sabit tip olarak da imal edilebilmektedir.

 
Makinecim Reklam Ver
Makinecim Reklam Ver